‘MY AI’ Snapchat’ten Nasıl Kaldırılır?

Snapchat, “Yapay Zekam” sohbet robotunu başlangıçta yalnızca Snapchat+ abonelerine aktardıktan sonra tüm Snapchat kullanıcılarına tanıttı. Önemsiz bir soruyu yanıtlayabilir, bir gezi planlamanıza yardımcı olabilir ve hatta BFF’nize ne hediye edebileceğinizi önerebilir. AI’m, OpenAI’nin Snapchat için özel olarak eğitilmiş ChatGPT modeli tarafından destekleniyor. Platforma iyi bir ektir; ayrıca yeni kullanıcılara asistan görevi görebilir ve onların platforma aşina olmalarını sağlayabilir.

Ancak, My AI’ın bütünlüğü söz konusu olduğundan hareket herkes tarafından takdir edilmedi. Hangi olaydan bahsediyoruz? Kötü şöhretli bir durumda, sohbet robotu bir kullanıcının konumuna erişimi olmadığını söyledi. Yine de sorulduğunda yakındaki restoranları söyleyebiliyordu. Bu senaryo, olması gerektiği gibi daha fazla gizlilik odaklı olan bazı kullanıcılar arasında endişe yarattı.

Dahası, mahremiyeti etkileyen hikaye burada bitmiyor. ‘Yapay Zekam’ı Snapchat’ten kaldırmak için bir Snapchat+ abonesi olmanız gerekir, bu size ayda 3,99 ABD dolarına mal olur. Bu nedenle, bir Snapchat+ kullanıcısı değilseniz, ona takılıp kalırsınız.

Bu nedenle, ne pahasına olursa olsun Snapchat’inizden “Yapay Zekam” başlığını kaldırmak isterseniz, Snapchat+’a abone olmanız gerekir. İyi haber şu ki, uygulama için ücretsiz bir deneme sürümü alabileceksiniz. AI chatbot’u kaldırma sürecini ve nasıl abonelik alınacağını gösterdik.

Snapchat+ Aboneliği Alın

Not: Zaten bir Snapchat+ aboneliğiniz varsa, bu bölümü atlayın ve bir sonrakine geçin.

Öncelikle, cihazınızda Snapchat’i başlatın ve sol üst köşeden Bitmoji’nize dokunun.

Ardından, devam etmek için ‘Snapchat+’ kutucuğuna dokunun.

 

Bir sonraki ekranda, ‘İleri’ye dokunun.

Aylık veya yıllık ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Seçildikten sonra, ‘Ücretsiz Denemeyi Başlat’a dokunun ve ödemeyi tamamlayın.

Ödeme tamamlandığında, ‘Snapchat+’ın etkinleştirildiğini görebileceksiniz.

Sohbet Akışından ‘Yapay Zekam’ı kaldırın

Snapchat+’a abone olduğunuzda, ‘Yapay Zekam’ın sabitlemesini kaldırmak gerçekten çok kolay. Buna ek olarak, bunu başarmanın iki yolu vardır.

Sohbet Ekranından ‘Yapay Zekamı’ Sil

Öncelikle, cihazınızda Snapchat’i başlatın ve ekranın alt kısmındaki ‘Sohbet’ sekmesine dokunun.

Bundan sonra, bindirme menüsü görünene kadar ‘AI’m’ üzerine dokunun ve basılı tutun.

Şimdi, devam etmek için ‘Sohbet Ayarları’ kutucuğuna dokunun.

Daha sonra, ‘Konuşmanın Sabitlemesini Kaldır’ seçeneğine dokunun. Ardından, ‘Sohbet Akışından Temizle’ seçeneğine dokunun.

Bu kadar. Artık sohbet ekranınızda ‘Yapay Zekam’ı görmeyeceksiniz ve üste sabitlenmeyecek.

Ayarları Kullanarak ‘Yapay Zekam’ı Temizleyin

Henüz başlatılmamışsa cihazınızda Snapchat’i başlatın. Ardından, devam etmek için sol üstteki ‘Bitmoji’ simgenize dokunun.

Bundan sonra, devam etmek için sağ üstteki ‘Ayarlar’ simgesine dokunun.

 

Ardından, ‘Verileri Temizle’ kutucuğunu bulun ve üzerine dokunun.

Bir sonraki ekranda, devam etmek için ‘Sohbetleri Temizle’ye dokunun.

Son olarak, akışınızdan sohbeti temizlemek için ‘Yapay Zekam’ın ardından ‘X’ simgesine dokunun. Bu, ekranınıza bir kaplama uyarısı getirecektir.

Şimdi, ‘Yapay Zekam’ı sohbet akışından kaldırmak için ‘Temizle’ye dokunun.

‘Yapay Zekam’ konumunuza her zaman erişebilmek, kafanızda kırmızı bayraklar uyandırabilir. SnapChat+’a abone olduktan sonra onu Sohbet akışından kaldırabilseniz de, artık konuma erişmediğini kim söyleyebilir? Sosyal ağ uygulamaları muhtemelen, verdiğiniz bilgileri uygulamanın hayatınızdaki kullanışlılığına karşı değerlendirmeniz gereken bir noktaya geldi.

İlginizi Çekebilir!

How to Use Midjourney v6

Midjourney v6 Nasıl Kullanılır

Her zamankinden çok daha gerçekçi görüntüler oluşturmak için Midjourney'in en yeni modelini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir