İPhone 11'de 16: 9 ve Kare Fotoğraflar nasıl çekilir

İPhone 11 ve iPhone 11 Pro, kamera uygulamasında ayrı bir mod olarak Kare seçeneğine sahip değildir. Bunun yerine, kare fotoğraf çekme seçeneği artık doğrudan “Fotoğraf” ve “Portre” modlarında mevcuttur. Ayrıca 16: 9 formatında fotoğraf çekmek için yeni bir seçenek de var.

İPhone 11’de Square ve 16: 9 formatında fotoğraf çekmek için, ana ekrandan “Kamera” uygulamasını açın. Ardından uygulamada “Fotoğraf” modunun veya “Portre” modunun seçildiğinden emin olun.

İPhone’da Kamera uygulamasını açın

Yaratıcı Kontroller menüsünü ortaya çıkarmak için ekranın üst orta kısmındaki çentik alanının hemen altındaki küçük ok simgesine dokunun.

iPhone 11 Kamera Kare Seçeneği

Yaratıcı kontroller menüsü, deklanşör düğmesinin üzerinde görünecektir. Kontrol çubuğunun ortasındaki “4: 3” simgesine dokunun.

İPhone 11’deki Kamera uygulamasında En Boy Oranını Değiştirme

Şimdi iPhone 11 veya iPhone 11 Pro’nuzda fotoğraf çekmek için en boy oranını değiştirmek için “Kare” veya “16: 9” seçeneklerine dokunun.

İPhone 11 ile kare veya 16: 9 fotoğraflar çekin

💡 İpucu
İPhone 11’inizdeki yaratıcı kontroller menüsüne hızlı bir şekilde erişmek için kamera ekranında yukarı kaydırabilirsiniz.

Kalıcı olarak Kare veya 16: 9’u varsayılan resim modunuz olarak ayarlayın

İPhone 11 kamera uygulaması, uygulamayı kapattığınızda otomatik olarak varsayılan “4: 3” en boy oranına sıfırlanacaktır.

Kare modunu veya 16: 9 modunu fotoğraf çekmek için varsayılan modunuz olarak ayarlamak için, iPhone’unuzda “Ayarlar” uygulamasını açın, ardından “Kamera” ayarlarına gidin, “Ayarları Koru” menüsünü seçin ve “Yaratıcı Kontroller” geçişini açın değiştirmek.

İPhone Kamera Yaratıcı Kontrol Ayarlarını Koru

Bu, “Yaratıcı Kontroller” menüsünde seçtiğiniz seçenekleri koruyacaktır. İPhone’unuzda fotoğraf çekmek için Kare modunu seçerseniz, fotoğraf korunur ve bir dahaki sefere kamera uygulamasını açtığınızda kullanıma hazır olur.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir