Chrome'da bir sekmeyi kapatmak için kaydırın artık iOS cihazlar için bir özellik değil

Google, masaüstü ve mobil cihazlar için sürüm 69 ile Chrome tarayıcısı için bir tasarım yenilemesi yaptı. Güncelleme, tarayıcının kullanılabilirliğini önemli ölçüde iyileştirir. Ancak, sekmeleri yönetmeye yönelik yeni düzen, iOS için Chrome'un kritik bir özelliğini ortadan kaldırıyor. Chrome 69, bir ızgara düzeninde açık sekmeleri gösterir, bu da göz atmayı yığınlardan biraz daha kolay hale getirir, ancak […]

Google, masaüstü ve mobil cihazlar için sürüm 69 ile Chrome tarayıcısı için bir tasarım yenilemesi yaptı. Güncelleme, tarayıcının kullanılabilirliğini önemli ölçüde iyileştirir. Ancak, sekmeleri yönetmeye yönelik yeni düzen, iOS için Chrome'un kritik bir özelliğini ortadan kaldırıyor.

Chrome 69, bir ızgara düzeninde açık sekmeleri gösterir, bu da göz atmayı yığınlardan biraz daha kolay hale getirir, ancak kromdaki bir sekmeyi yalnızca kaydırarak kapatma yeteneğini ortadan kaldırır.

Yeni tasarımda, bir sekmeyi kapatmak için sekme önizlemesinin sağ üst köşesindeki küçük çarpıya dokunmanız gerekir. Bu şekilde kullanmak sakıncalıdır. Önceden, Chrome sekmeleri yönetmek için yığın düzenine sahipken, bir sekmeyi kapatmak için sola veya sağa kaydırabiliyordunuz. Basit. Ama şimdi, kapatmak için sekmedeki o küçük haça dokunmaya odaklanmalısınız.

Yeni tasarımda sekmeleri taşımak / yeniden düzenlemek için bu dokunup basılı tutma özelliği var. Ve merak ediyorum, kullanıcılar ona dokunup basılı tuttuğunda neden sadece ekrandan bir sekmeyi kaydırmayı bir seçenek haline getirmiyor?

Önemli olduğundan değil, ancak Android cihazlar için Chrome 69'da hala 'bir sekmeyi kapatmak için kaydır' özelliği var. Ve kullanmak doğru geliyor. Chrome ekibinin iOS kullanıcıları için bu sorunun farkında olduğunu ve bir düzeltme bulduğunu umuyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top