İOS 14’te Tüm Mesajları Okunmuş Olarak İşaretleme

iOS 14, iPhone’a irili ufaklı birçok değişiklik getirdi, ancak çoğunlukla büyük güncellemelerle dolu bir yıldı. Mesajlar uygulaması bile bu yıl yeni bir görünüme ve birçok yeni özelliğe sahip.

Ancak yeni özelliklerin denizi arasında, Mesajlar’daki ‘Tümünü Oku’ özelliği gibi eskileri bulmak oldukça zor olabilir. Neredeyse herkesin buna bağlı olduğunu söylemek zor olmaz.

Bazen okunmamış mesajlar telefonlarımızda birikebilir. Demek istediğim, tüm tanıtım mesajlarını kim okur ki? O kadar sinir bozucular ki, çoğumuz onları görmezden geliriz. Ancak Mesajlar uygulamamız bunu yapamaz. Ve Mesajlar uygulamasındaki o küçük rozetin üzerindeki numara eklenmeye devam ediyor. Bakmak bile can sıkıcı hale gelene kadar. Ve son olarak, ‘Tümünü oku’ seçeneğini kullanırız ve kendimizi ondan kurtardık.

İOS 14’te Tüm Mesajları Okumak

Tümünü Oku, iOS 14’te bulmak ve kullanmak oldukça kolaydır, ancak işin içinde sadece küçük bir sorun var. iOS 14, SMS Filtrelerini ilk kez tanıttı. Eh, teknik olarak, iOS 13’te Filtrelere benzeyen bir şey olduğu için bu ilk kez değil. Ancak ilk seferde saydığı tüm yollarla söylenebilir. Sonuçta, iOS 13’teki söz konusu “filtrelerin” büyük verimsizliği arzulanan bir şeyi bıraktı. Ancak sipariş nihayet iOS 14’te Mesajlar’a geldi.

Ve bu emir, bahsettiğimiz küçük yakalamanın arkasındaki nedendir. Mesajların artık farklı kategorileri var. Ve tüm mesajları tek seferde okundu olarak işaretlemek için doğru mesajda olmak önemlidir.

“Tüm Mesajlar” klasöründe olduğunuzdan emin olun. Mesajların üzerindeki küçük başlık size nerede olduğunuzu söyleyecektir. “Bilinen”, “Bilinmeyen”, “İşlemler”, “Promosyonlar” veya “Önemsiz” yazıyorsa, yanlış yerdesiniz. Bu kategori için tüm mesajları okundu olarak işaretleyebilirsiniz, ancak diğer kategorilerdeki mesajlar için tekrar etmeniz gerekecektir. Bu Bueno değil.

Başka bir kategoride iseniz, ekranın sol üst köşesindeki geri okuna dokunun.

Ardından, filtrelerden ‘Tüm Mesajlar’a dokunun.

Şimdi, ekranın sağ üst köşesindeki ‘Daha Fazla’ simgesine (üç noktalı menü) dokunun.

Görünen menüden ‘Mesajları Seç’e dokunun.

Ardından, tüm mesajları okundu olarak işaretlemek için sol alt köşedeki ‘Tümünü Oku’ seçeneğine dokunun.

Tüm mesajları iOS 14’te okundu olarak işaretlemek hala çok uygun. Dikkat etmeniz gereken tek şey aslında Tüm Mesajlar filtresinde olmak ve gitmeniz iyi olur.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir