Mesajlarınızın iPhone'daki Bildirimlerde iMessage demesini sağlama

Mesajlarınızı gizli tutun ve gereksiz çay dökmeyin!

Telefonunuzun dökmek istemediğiniz çayı dökmesinden nefret etmiyor musunuz? Tabii ki! Bir başkası telefonunuzu tutarken tam olarak aynı anda mesaj almaktan daha kötü bir şey yoktur. Tam olarak meraklı tipler olmasalar bile, mesajı yanlışlıkla kilit ekranından okuma şansı hala oldukça yüksektir.

Bunun sana olmasını istemiyorsan, bir yolu var. Mesajlar uygulamasından gelen herhangi bir bildirim, mesajın tamamı değil, gönderenin adıyla birlikte ‘iMessage’ veya ‘Mesaj’ diyecektir. Mesajlarınızın içeriği gizli kalacaktır.

Mesaj Önizlemelerini Gizleme

Gizliliğinizi korumak için tek yapmanız gereken mesaj önizlemelerini gizlemektir. İPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve ‘Bildirimler’e dokunun.

Şimdi, ‘Mesajlar’ uygulaması seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın.

Mesaj ayarlarından, ‘Önizlemeleri Göster’ seçeneğine dokunun.

Şu anda ayar “Her Zaman” olarak görüntülenecektir. Onun yerine seçim yapabileceğiniz iki seçenek var.

Mesaj önizlemelerini yalnızca telefonunuz kilitli durumdayken gizlemek istiyorsanız, ‘Kilitli Değilken’ seçeneğine dokunun. Bildirim, telefonunuz kilitlendiğinde iMessage diyecektir. Ancak FaceID veya TouchID kullanarak kilidini açtığınız anda mesaj önizlemesini görüntüler.

Telefonunuz kilitli veya kilidi açık olsun, mesaj önizlemesini bildirimlerden her zaman gizlemek istiyorsanız, ‘Asla’yı seçin.

Uygun değil mi? Artık arkadaşlarınız arasında herhangi bir sorun yaşama şansı yok ve mahremiyetinizin tehlikeye atılma şansı yok. İsterseniz yalnızca Mesajlar uygulamasının değil, tüm bildirimlerinizin önizlemelerini bile gizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir