İPhone’da iMessage Nasıl Açılır

Bu son derece eğlenceli özelliği kullanmak için bu örneği doğru açın

iMessage, kullanıcıların çok sevdiği Apple cihazlarının en popüler özelliklerinden biridir. iMessage, Apple’ın tüm Apple aygıtlarınızda (iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac) çalışan kendi anlık mesajlaşma hizmetidir – şüphesiz kitleler arasında popülerdir!

İMessage’ı kullanarak diğer Apple kullanıcılarına metin ve multimedya mesajları gönderip alabilirsiniz. Ayrıca, mesaj efektleri veya mesajlarınıza kişisel bir dokunuş katan Memojiler ve Animojiler gibi bununla birlikte gelen birçok harika özellik vardır. Ve taşıyıcı hizmetlerinizi gerektirmez veya size herhangi bir maliyeti yoktur. Tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısı, Wi-Fi veya Hücresel Veri ve gitmekte fayda var. Neredeyse gitmek güzel. Ayrıca kullanabilmek için önce iMessage’ı açmanız gerekir.

İPhone’unuzda iMessage’ı kurmak oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Ve birçok insan için, şanslar çoktan başladı. Ancak yakın zamanda yeni bir iPhone satın aldıysanız veya daha önce iMessage’ı kapattıysanız, onu sadece birkaç adımda açabilirsiniz.

iMessage, iCloud hesabınızın çalışmasını gerektirir. Yalnızca iPhone’unuzda değil tüm cihazlarınızda çalışmasının nedeni budur. Ayrıca, iMessage’ın iPhone’unuzda zaten kurulmuş olmasının nedeni de budur. Yeni bir iPhone kurduğunuzda, sizden bir iCloud hesabı oluşturmanızı veya mevcut bir hesabı kullanarak oturum açmanızı ister. Yaptıysanız, büyük olasılıkla iMessage’ınız zaten açık olabilir.

Ancak değilse veya emin değilseniz, Ana Ekranınızdan ‘Ayarlar’ uygulamasını açın.

Ardından, ‘Mesajlar’ seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun.

Mesajlar için ayarlar açılacaktır. En üstte, yanında bir geçiş düğmesiyle iMessage ayarını bulacaksınız. Geçiş zaten yeşilse, cihazınız için iMessage zaten açıktır. Aksi takdirde, açmak için ona dokunun.

Birkaç saniye bekleyin, iMessage açılacaktır. Artık yeşil yerine mavi baloncuklar kullanarak diğer iMessage kullanıcılarıyla iletişim kurabileceksiniz.

iMessage’lar, yalnızca Apple kullanıcılarıyla iletişim kurmak için harikadır. Ve sahip olduğu tüm eğlenceli efektler ve işlevsel özelliklerle, hemen şimdi açmanız gerekiyor. Zaten kullanmıyorsanız, kaçırıyorsunuz demektir.

Check Also

İOS 16 ile iPhone’da Yinelenen Fotoğraflar Nasıl Bulunur ve Silinir

iPhone’unuzdaki tüm yinelenen fotoğrafları bir çırpıda temizleyin ve Fotoğraf Galerinizdeki gereksiz dağınıklığı azaltın. Yinelenen fotoğraflar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.