Canva’da Soundraw AI Music Generator Nasıl Kullanılır

Projeleriniz için her zaman doğru melodileri bulmakta zorlanan ve gerekenden çok daha fazla zaman harcayan biriyseniz Canva’nın uygulama pazarında sizin için mükemmel bir uygulama var. Soundraw, çeşitli türlerde ve ruh hallerinde sizin için mükemmel melodileri saniyeler içinde oluşturabilen bir AI müzik oluşturucu uygulamasıdır.

Projeleriniz için benzersiz müzik yaratmak onları yeni bir seviyeye taşıyabilir ancak herkes özel melodiler yaratacak müzik uzmanlığına sahip değildir. Ancak AI Müzik Oluşturucu Soundraw’un Canva’ya entegrasyonuyla kişiselleştirilmiş müzik oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Canva’da Soundraw AI Music Generator’ı Kullanma

Soundraw, Canva’daki uygulama mağazasından edinilebilen bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Yapmanız gereken tek şey, uygulamayı AI Müzik oluşturmak amacıyla kullanmak için Soundraw hesabınızı Canva’ya bağlamaktır.

Artık uygulamanın kullanımı ücretsiz değil ancak herhangi bir ödeme bilgisi vermenize gerek kalmadan kolayca kaydolabileceğiniz 14 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Ücretsiz deneme süresi sona erdiğinde, hizmete ayda 16,99 ABD doları karşılığında abone olabilirsiniz.

 1. Öncelikle canva.com’a gidin ve tasarımınızı açın.
 2. Ardından soldaki araç çubuğundan ‘Uygulamalar’ seçeneğine gidin.
 1. Yapay zeka destekli uygulamalar altında ‘Sounddraw’ simgesini bulun ve tıklayın. Uygulamayı hemen bulamazsanız arama çubuğunu kullanın.
 1. Bir katılım ekranı görünecektir; Devam etmek için ‘Aç’a tıklayın.
 1. Uygulama sol panelde açılacaktır. Artık Soundraw’dan bazı örnek sesleri hemen ekranınızda göreceksiniz. Ancak yeni sesler oluşturmak istemeseniz bile bunları kullanabilmek için Soundraw hesabınızı bağlamanız gerekir. Bu nedenle, ne yapmak isterseniz isteyin, uygulamayı kullanabilmeniz için hesabınızı Canva’ya bağlamanız gerekir.

  Bu nedenle aşağı kaydırın ve ‘Soundraw ile Bağlan’ düğmesini tıklayın.

 1. Panelde Soundraw’ın hesabınıza bağlanmak istediğini belirten bir mesaj görünecektir; Devam etmek için ‘Bağlan’ düğmesine tıklayın.
 1. Soundraw’da hesap oluşturma sayfası ayrı bir pencerede açılacaktır. ‘Hesap oluştur’ düğmesine tıklayın ve Soundraw’da bir hesap oluşturmak ve ücretsiz denemenizi etkinleştirmek için gerekli bilgileri girin.
 1. Hesabınız etkinleştirildiğinde, kalan deneme günlerinin sayısını altta belirtilen şekilde görebileceksiniz.
 1. Artık Soundraw’da mevcut olan sesleri özelleştirebilir ve kullanabilir veya tamamen yeni bir ses oluşturabilirsiniz.
 2. Yeni bir ses oluşturmak için ‘Oluştur’ sekmesinin altındaki ‘Bir stil seç’ düğmesini tıklayın.
 1. Ardından ‘Ruh Hali’, ‘Tür’, ‘Tema’ ve ‘Uzunluk’u seçin.
 1. ‘Oluştur’ düğmesine tıklayın.
 1. Soundraw, seçimlerinize göre birkaç ses üretecektir. Daha da fazla ses elde etmek için ‘Daha fazlasını oluştur’u tıklayabilirsiniz.
 1. Bir sesi dinlemek veya özelleştirmek için müzik küçük resmindeki ‘Oynat’ düğmesine tıklayın. Altında bir ses dalgası genişleyecek. Burada sesi beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.
 1. Belirli bir ses parçasını dinlemek için bir ses dalgasına tıklayın.
 1. Her ses parçasının altında ‘Sessiz’, ‘Hafif’, ‘Yoğun’ ve ‘Aşırı’ şeklinde bir etiket bulunur. Türünü değiştirmek için etikete tıklayın; dört seçenek arasında geçiş yapacaktır. Kullanmak istediğinize ulaşana kadar tıklamaya devam edin.
 1. Ayrıca, sırasıyla ‘Sil’ veya ‘+’ simgelerine tıklayarak belirli bir bölümü silebilir veya çoğaltabilirsiniz.
 1. Daha sonra tasarımınıza eklemek için ‘Kullan’ düğmesine tıklayın.
 1. Ses tasarımınıza eklenecektir. Sesteki ritimleri tasarımınızdaki sayfalarınız veya öğelerinizle mükemmel şekilde senkronize etmek için Canva’nın ‘Beat Sync’ teknolojisini kullanabilirsiniz. Ses parçasını seçin ve ardından üstteki araç çubuğundan ‘Beat Sync’e tıklayın.
 1. Ardından sol paneldeki ‘Şimdi senkronize et’ seçeneğini açın.
 1. Kullandığınız şarkıları ‘Kullanılan şarkılar’ sekmesinde veya ‘Yüklemeler’inizin ‘Ses’ bölümünde bulabilirsiniz.
 1. Mevcut sesleri kullanmak için ‘Stil seç’ düğmesine tekrar tıklayın. Açılan menüden ‘Tümünü Temizle’ seçeneğine tıklayın.
 1. Ardından, tıpkı yapay zekanın sizin için özel olarak oluşturduğu sesler gibi, mevcut sesleri de dinleyebilir ve özelleştirebilirsiniz.

Soundraw, tasarımlarınız için tamamen özelleştirilebilir benzersiz ritimler oluşturmayı son derece kolaylaştırır. Canva’daki bu entegrasyon sayesinde tasarımlarınızı daha da ileriye taşıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Use Midjourney v6

Midjourney v6 Nasıl Kullanılır

Her zamankinden çok daha gerçekçi görüntüler oluşturmak için Midjourney'in en yeni modelini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir