2020’nin En İyi Bloblar, Dalgalar ve Şekil Üreteçleri

Projelerinizi görsel olarak canlı tutmak söz konusu olduğunda tasarım hayati bir konuma sahiptir. Bu büyük bir dikkat çekicidir ve aynı zamanda izleyicilerinizin görsel algısını şekillendirme eğilimindedir.

Siz tasarlarken, fikirlerin tükenmesi sadece insandır. Jeneratörlerin devreye girdiği yer burasıdır. Bu jeneratörler size sadece tasarım fikirleri vermekle kalmaz, aynı zamanda tasarımın kendisiyle oynamanıza da izin verir!

İşte 2020’nin en iyi blob, dalga ve şekil oluşturucuları. Bir dahaki sefere yaratıcı tasarımların çıkmazına girdiğinizde, yaratıcılığınızı devam ettirmek için bu jeneratörleri dahil edebilirsiniz!

Blobs.app

Blobs.app, şekil ve karmaşıklık (kenarların sayısı, kenarların uzunluğu, düğüm sayısı vb.) Söz konusu olduğunda özelleştirilebilen renkli blobları anında oluşturabileceğiniz bir platform sunar.

Her zaman blobun ilk kalıbını değiştirebilir ve şekle farklı ‘Rastgelelik’ ve ‘Karmaşıklık’ ekleyerek benzersizliğini daha da genişletebilirsiniz. Şeklin rastgeleliği, 2’den 9’a kadar bir ölçekte özelleştirilebilen blobun temel tasarımıdır ve 2 en küçük ve en nadir görülen şeklidir. Buradaki karmaşıklık, 20 en karmaşık blob olmak üzere, 1’den 20’ye kadar bir ölçekte çalışır.

Blobs.app, tüm blobu doldurmak veya yalnızca ana hatları renklendirmek için kullanabileceğiniz yaklaşık altı degrade renk kombinasyonu ve altı düz renkten oluşan bir koleksiyona sahiptir. Sağlananlardan sıkıldıysanız, daha fazla HTML renk kodu da ekleyebilirsiniz. Yapımınızdan memnun olduğunuzda, SVG dosyasını indirebilir veya SVG kodunu / Flutter kodunu kopyalayabilirsiniz.

Blobs.app’i deneyin

Blobmaker.app

Blobs.app gibi blobmaker.app de size blobun şeklini, karmaşıklığını ve rengini değiştirme seçeneği sunar. Uygulamanın paletinde gradyan renkleri olmayan yaklaşık 14 özel renk var. Kalbi kaybetmemek için, seçtiğiniz herhangi bir HTML renk kodunu yine de ekleyebilirsiniz ve aynı şekilde çalışır.

Uygulamada, seçtiğiniz şekli o tasarımın dalga boyu içinde rastgele hale getirecek bir karıştırma düğmesi (zar) vardır. Örneğin, blobunuza daha fazla taraf eklediyseniz ve onu daha rastgele hale getirdiyseniz, o zaman tahmin edin, karıştır düğmesi, blobun rasgeleliğini veya karmaşıklığını değiştirmeden aynı blob için daha yeni şekiller oluşturacaktır.

Tamamlanmış blob başyapıtını bir SVG dosyası olarak indirebilir veya hatta daha sonra kullanmak için SVG kodunu kopyalayabilirsiniz.

Blobmaker.app’i deneyin

Shapedivider.app

Shapedivider.app, bölümlere ayrılmış sayfalarda biraz çeşitlilik göstermeye yardımcı olur. Bu uygulama, tüm renk yelpazesiyle özelleştirilebilen 10’dan fazla benzersiz şekle ev sahipliği yapıyor. Bu şekiller daha fazla çevrilebilir veya hatta tersine çevrilebilir. Bir sayfanın üstü veya altı için şekil bölücü olarak da oluşturulabilirler. Bu şekillerin yüksekliğini ve genişliğini de ayarlayabilirsiniz.

Sonuçta, yaratıcı şekil bölücünüzü tasarım amaçlarınız için bir HTML kodu, bir CSS kodu veya bir SVG dosyası olarak indirmek oldukça kullanışlıdır.

Shapedivider.app’i deneyin

Getwaves.io

Getwaves.io, tasarımınıza güzel dalgalar oluşturmak ve dahil etmek için harika bir yerdir. Burada üç ana kategori vardır; künt dalgalar, keskin dalgalar ve ufuk çizgisi şekilleri. Bu dalgaların her biri, istediğiniz kadar çok sayıda tepe ve çukur ile özelleştirilebilir (elbette sağlanan aralık dahilinde).

Bu platform yalnızca sınırlı sayıda renk sağlasa da, daha fazla HTML renk kodu ekleyebilir ve her rengin opaklığını yüzde 1 ila 100 aralığında özelleştirebilirsiniz. Karıştır düğmesini (zar) kullanarak seçilen özellikler (renk, şekil, opaklık, vb.) İçindeki şekilleri rastgele hale de getirebilirsiniz.

Hem Getwaves.io hem de Blobmaker.app, Z Creative Labs tarafından oluşturulmuştur, bu nedenle ikisi arasında birçok benzer özelliğe rastlarsınız.

Getwaves.io’yu deneyin

Bu jeneratörlerin tümü ücretsizdir ve kullanımı çok basittir. Öyleyse devam edin ve web sitenize, uygulamanıza veya diğer medya platformlarına biraz daha renk ve ayrıntı ekleyin.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir