Arkadaşlarınıza iMessage Oyun Davetleri Nasıl Gönderilir

Hala iMessage’ı yalnızca mesaj göndermek için kullanıyorsanız, gerçekten oyununuzu geliştirmeniz gerekir. Pun niyetlendi.

Apple’ın özel anlık mesajlaşma hizmeti, birçok nedenden dolayı kullanıcılar arasında popülerdir. Ancak tüm bariz nedenlerin dışında, kullanıcılar bazı alışılmadık nedenler için de iMessage’ı seviyor. Ancak bir Apple cihazını kullanma konusunda yeniyseniz, iMessage’da mesajlaşma dışında yapabileceğiniz tüm eğlenceli şeylerin farkında olmayabilirsiniz. Dünyanın herhangi bir yerindeki arkadaşlarınızla veya ailenizle metin biçiminde çok oyunculu oyunlar oynamak gibi.

Bu doğru. iMessage yalnızca metin veya fotoğraf ve video gönderip almak için değildir. Kelimenin tam anlamıyla küçücük bir çekmecede bambaşka bir dünya var. İMessage’daki “uygulama çekmecesi”, biri iMessage kişilerinizle oyun oynamak gibi pek çok olasılık sunar.

iMessage uzantıları, iMessage’da indirilip kullanılabilen uygulamalardır. Ve tüm sürecin karmaşık olacağını düşünseniz bile, olabildiğince basittir.

İMessage’da Oyun Daveti Gönderme

İMessage’da biriyle bir oyuna başlamak için önce oyunu iMessage için indirmeniz gerekir. İPhone’unuzda veya diğer Apple cihazlarınızda bulunan oyunları doğrudan oynayamazsınız. Ve genel App Store’da bulunan tüm oyunlar iMessage App Store’da da bulunmayacaktır.

Mesajlar uygulamasına gidin ve herhangi bir iMessage görüşmesini açın. Yeni bir konuşma başlatabilir veya var olan birini açabilirsiniz. Ardından, ekranın altına gidin ve oluşturma kutusunun solundaki “Uygulama Çekmecesi” simgesine dokunun.

Altında birkaç seçenek genişleyecektir. ‘App Store’ simgesine dokunun.

App Store, iMessage içinde açılacaktır. İMessage’da kullanabileceğiniz tüm uygulamalar burada mevcut olacaktır. ‘Ara’ düğmesini kullanarak oyunu arayabilir veya bir tane bulmak için App Store’a göz atabilirsiniz. App Store’da başka türlü bulunmayan bir oyun görmüyorsanız, muhtemelen bir iMessage uzantısı olarak mevcut değildir.

“Al” düğmesine dokunarak mevcut olanlardan bir oyun yükleyin.

Kurulum tamamlandığında, mesaj ekranına dönmek için App Store’u kapatın. Tekrar uygulama çekmecesine gidin ve sola kaydırın. İndirdiğiniz oyunun simgesi olacaksınız. Açmak için ona dokunun.

Oyuna bağlı olarak iki şeyden biri olacak. Bazı oyunlar ilk sırayı almanıza izin verirken, diğerleri her zaman alıcının ilk tura sahip olmasına izin verir. Oyundaki ilk oyuncuysanız, Uygulama çekmecesinden oyuna dokunmak oyunu açacaktır. Sıranızı oynayın ve mesaj kutusuna yüklenecektir. Aksi takdirde, doğrudan mesaj kutusuna yüklenir ve diğer kişi ilk turu oynar.

Ardından, olduğu gibi ‘Gönder’ düğmesine dokunun veya oyun davetiyle bir mesaj da yazabilirsiniz.

Diğer kişinin de hamlesini oynayabilmesi için oyunu cihazına indirmesi gerekecektir. Oyunu iMessage’da diğer oyunlarda olduğu gibi tek bir sürekli oturuşta oynayabilirsiniz. Veya bir oyuncunun her hamlesi mesaj olarak gönderildiği için uzun bir süre oynayabilirsiniz. Böylelikle her oyuncu kendi rahatına göre hareket edebilir.

İMessage aracılığıyla oyun oynamak, özellikle şu anda mesafe kavramını gerçekten ortadan kaldırabilir. Ve en iyi yanı, diğer çevrimiçi oyunlar gibi bir oyunu oynamak için özellikle zaman ayırmanıza gerek olmamasıdır. Oyunu istediğiniz zaman istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Hatta aynı veya birden fazla kişiyle aynı anda birden fazla oyun oynayabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir!

iOS 11.4 güvenlik ayrıntıları artık mevcut

Apple, bu haftanın başlarında iPhone ve iPad cihazları için iOS 11.4 güncellemesini yayınladı. Güncelleme performans …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir