DÜZELTME: Windows 10 Insider Build 18282 ve 18290 yüklendikten sonra win32kbase.sys'de yeşil ekran hatası

Windows 10 için en son Insider önizleme derlemeleri, win32kbase.sys yüklenemediğinden bir şekilde yeşil ekranda bir Sistem Hizmeti İstisnası hatası veriyor. Sorun, etkilenen makinelerde belirli oyunlar oynarken ortaya çıkar. Sorun, Insider Preview 18282 sürümünün yayınlanmasıyla başladı, ancak en son önizleme yapısı 18290’da da sorun var. Microsoft, 18282 numaralı derlemedeki sorunu kabul etti ve bir sonraki derlemede […]

Windows 10 için en son Insider önizleme derlemeleri, win32kbase.sys yüklenemediğinden bir şekilde yeşil ekranda bir Sistem Hizmeti İstisnası hatası veriyor. Sorun, etkilenen makinelerde belirli oyunlar oynarken ortaya çıkar.

Sorun, Insider Preview 18282 sürümünün yayınlanmasıyla başladı, ancak en son önizleme yapısı 18290’da da sorun var. Microsoft, 18282 numaralı derlemedeki sorunu kabul etti ve bir sonraki derlemede (18290 olan) bir düzeltme sözü verdi. Ancak kullanıcı raporlarına göre, en son önizleme yapısı hala hatayı taşıyor.

GSOD win32kbase.sys hatası, sorun nedeniyle belirli oyunlar oynanamayacağı için kullanıcıları çok rahatsız ediyor. Overwatch oyuncuları için yeşil ekran hatası, kullanıcıların oyundaki bir sunucuya katılmaya çalıştıklarında veya bir haritanın yüklenmesi biter bitmez gösterilir. Aynısı Rainbow Six için de geçerli. Oyun menüsü yüklenir yüklenmez çöküyor. Şimdiye kadar aşağıdaki oyunlar ve uygulamalar bu sorundan etkilendi: Dirt 3, Dirt 4, Grand Theft Auto V, Forza H3, Forza 7, Planetside 2, Rainbow 6, Overwatch, AutoCAD 2018.

DÜZELTME: Kararlı bir yapıya geri dönün

Microsoft, Insider 18290 yapısında bir düzeltme sözü verdi, ancak teslim edemediği açıkça görülüyor. Sorunu şimdi çözmek için, kararlı bir Windows 10 yapısına geri dönmeniz gerekir VEYA 18272 veya önceki bir yapı için bir geri yükleme noktanız varsa, buna geri dönün.

Son 10 gün içinde Insider Önizleme Programına katıldıysanız, kararlı bir yapıya geri dönmek (uygulamaları silmeden) mümkün olabilir. Ayarlar »Güncelleme ve Güvenlik» Kurtarma »seçeneğine gidin ve ” Önceki bir yapıya geri dön “ bölümünün altındaki Başlayın düğmesini tıklayın.

Ne önceki bir yapıya geri dönmek ne de bir geri yükleme noktasından geri yüklemek sizin için bir seçenek değilse. O zaman muhtemelen Microsoft’un sorunu bir sonraki Windows 10 Insider Preview sürümünde düzeltmesini beklemeniz VEYA Windows 10’un en son kararlı yapısını bilgisayarınıza temiz yüklemesini beklemeniz gerekir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top