iMessage Uluslararası Çalışıyor mu?

Evet öyle. O halde yurtdışındaki arkadaşlarla gönlünüzce görüşün.

Bir Apple cihazı kullanıcısıysanız, muhtemelen iMessage’ı kullanıyor ve seviyorsunuzdur. Tonlarca alternatif mevcut olsa bile, iMessage’ı platformlar arası mesajlaşma için kullanamıyor olmanız bile popülaritesini azaltmadı.

On yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana, iMessage Apple ekosisteminin temel taşı olmuştur. Ancak bu, tüm kullanıcıların bunu bir tişörte indirdiği anlamına gelmez. Özellikle sahnede yeniyseniz, işleyişini merak etmek doğaldır. Ve iMessage söz konusu olduğunda en yaygın soru, uluslararası olarak çalışıp çalışmadığıdır.

Sizinle aynı ülkede (hatta aynı kıtada) olmayan kişilere mesaj atıp yazamayacağınızı veya yurtdışına seyahat ederken kullanıp kullanamayacağınızı merak ediyorsanız, içinizi rahatlatacağız.

Uluslararası bir iMessage Gönderme

Birisi hangi ülkede olursa olsun, onlara ücretsiz olarak iMessage gönderebilirsiniz. iMessage SMS gibi çalışmadığından, ödemeniz gereken tek ücret veri ücretleridir. Bu nedenle, veri için aşırı ücretlendirilmediğiniz veya Wi-Fi erişiminiz olmadığı sürece, herkese güvenle iMessage gönderebilirsiniz.

Elbette, mesajı göndermeden önce, SMS değil iMessage gönderdiğinizden emin olmak için bazı şeyleri kontrol edin. İkincisi, kesinlikle uluslararası mesajların faturasını kesecek.

Biriyle yeni bir konuşma başlatıyorsanız, kişinin adının, numarasının veya e-posta adresinin yeşil değil mavi renkte göründüğünden emin olun. Bir kişinin numarası yeşil görünüyorsa ancak e-posta adresi maviyse, iMessage’ı göndermek için ikincisini seçin.

Bir konuşma dizisi zaten devam ediyorsa ancak onlar taşındıysa, yine de iMessage’ın açık olduğundan emin olmalısınız. Onlara mesaj göndermeden önce, oluşturma kutusunda ‘iMessage’ yazdığından veya yazmaya başladıysanız ‘Gönder’ okunun mavi olduğundan emin olun.

Uzaktayken iMessage’ı Kullanma

Yurtdışına seyahat eden sizseniz, iMessage’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama dikkatli olmalısın. Uluslararası bir veri paketi olmadan hücresel verilerinizde iMessage kullanmak size çok pahalıya mal olabilir.

Yurtdışındayken, iMessage’ı yalnızca Wi-Fi üzerinden kullanmayı veya cebinizde bir delik açmayacak uluslararası bir veri paketi almayı düşünün. Ancak uluslararası seyahat ederken bile, mesaj göndermek ve almak için numaranızı veya iCloud e-posta adresinizi kullanmanız önemli değil. Nasıl kullanırsanız kullanın, iMessage’ı kullanmak ücretsizdir.

Ancak numaranız için iMessage’ı ilk kez etkinleştiriyorsanız, veri taşıyıcınız bunu etkinleştirmek için gönderilen SMS için sizden ücret alır. Bu nedenle, numaranız için henüz etkinleştirilmemişse, dışarıdayken etkinleştirmekten kaçının ve yalnızca bu arada e-posta adresinizle kullanın.

‘SMS olarak gönder’i kapatın

İster uluslararası seyahat eden siz olun, ister yurtdışındaki biriyle yazışıyor olun, iMessage’ın bir yönüne dikkat etmeniz gerekir. iPhone’unuzu iMessage göndermek için kullanırken, iMessage kullanılamadığında iMessage’ı SMS olarak gönderen bir ayarı vardır.

Bu nedenle, iMessage’ı uluslararası olarak kullanıyorsanız ve internet bağlantısını keserseniz, mesaj SMS olarak gider. Bu, faturanız için felaket olabilir.

Bu nedenle, iPhone ayarlarınızı açın. Ardından, ‘Mesajlar’a gidin ve açmak için ona dokunun.

Mesaj ayarlarında aşağı kaydırın ve ‘SMS olarak gönder’ geçişini kapatın.

iMessage, Apple kullanıcılarının kullanımına sunulan harika bir araçtır. iCloud sayesinde tüm cihazlarınızda kullanabilir ve senkronize halde kalır. Verileriniz uçtan uca şifrelemeyle her zaman güvendedir. iMessage böyle harika özelliklerle dolu. Ve uluslararası alanda kullanabilmek kesinlikle zirveye yakın.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir