Windows 10'da Ev Grubu ayarını bulamıyor musunuz?

Microsoft kısa süre önce Windows 10 için Nisan 2018 güncellemesini yayınladı. Yeni sürüm beraberinde birçok yeni özellik getiriyor, ancak bazılarını da geride bırakıyor.

Kullanıcıların dosya ve malzeme paylaşmak için aynı ağ altındaki birden çok bilgisayarı bağlamasına izin veren Windows Ev Grubu özelliği, artık en son Windows 10 güncellemesinden kaldırılmıştır.

Ancak bu, yerel ağınızdaki diğer bilgisayarlarla bir şeyler paylaşamayacağınız anlamına gelmez. Windows 10'un dahili paylaşım özelliklerini kullanarak yazıcıları, dosyaları ve klasörleri ağınızdaki diğer bilgisayarlarla paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Tıpkı HomeGroup gibi, Windows 10'daki Ağ seçeneği aracılığıyla yerel ağınızdaki herhangi bir bilgisayara bağlanabilirsiniz. Kurulum işlemi HomeGroup kadar pürüzsüz olmasa da, işlevsellik hemen hemen aynı kalır.

Microsoft'un kullanıcıları Windows 10 bilgisayarlarda OneDrive ve Yakında Paylaşım gibi daha kullanışlı dosya paylaşım özelliklerini kullanmaya zorladığını tahmin ediyoruz.

İlginizi Çekebilir!

Windows 11’de Büyüteç için Yakınlaştırma Düzeyi Nasıl Değiştirilir

Windows 11 PC’nizdeki büyütecin yakınlaştırma düzeyini amacınıza uyacak şekilde ayarlayın. Büyüteç, Windows 11’de bulunan birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir