Sesli FaceTime Nasıl Kaydedilir

Sesli FaceTime Nasıl Kaydedilir

Bu kolay eğitimle iPhone ve Mac’inizde sesli bir FaceTime aramasını kolayca kaydedin.

Bir FaceTime aramasının nasıl kaydedileceğini bilmek çok işe yarayabilir, ya yakınlarınız ve sevdiklerinizle birlikte yakalamak ve gelecek zaman içinde beslemek isteyebileceğiniz bir an olabilir ya da belirli bir görevi yerine getirmekle ilgili bazı önemli talimatlar olabilir.

Ancak iOS, iPhone’unuzda sesli bir FaceTime araması kaydetme seçeneği sunmaz. Diğer taraftan, macOS ile sadece birkaç tıklamayla bir FaceTime aramasını kaydedebilirsiniz.

Neyse ki, FaceTime aramalarını sesli olarak iPhone’unuza kaydedebilirsiniz, ancak bunun için yine bir Macbook’a bağlamanız gerekir. Her iki cihazda da aynı Apple Kimliği ile giriş yaptıysanız, doğrudan Macbook’unuzdan kaydetmeniz önerilir. İPhone’da kayıt, temel olarak yalnızca birkaç ekstra adımla Mac’te kayıt olduğundan.

Bununla birlikte, yanınızda kendi macOS cihazınız yoksa ve yine de iPhone’unuzla bir FaceTime araması kaydetmek istiyorsanız, ikinci yöntem kullanışlı olabilir.

O halde lafı fazla uzatmadan önce Mac’te sesli FaceTime kaydetmeye başlayalım ve ardından iPhone’a geçelim.

Mac’te Sesli FaceTime Kaydetmek için Ekran Görüntüsü Aracını Kullanın

Neyse ki, Mac’inizde sesli bir FaceTime araması kaydetmek için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına ihtiyacınız yok. Mac’inize önceden yüklenmiş ekran görüntüsü aracı bu işi oldukça iyi yapabilir.

Bir aramayı bu şekilde kaydetmek için, önce dock’tan veya Macbook’unuzun başlatma panelinden FaceTime’ı başlatın.

Bundan sonra , ekran görüntüsü aracını getirmek için macOS cihazınızda Command+ Shift+ tuşlarına basın. 5Ardından, Macbook’unuzun tüm ekranını kaydetmek istiyorsanız ‘Ekran Kaydı’ seçeneğini seçin.

Alternatif olarak, ekranınızın yalnızca seçilen bir bölümünü kaydetmek için; Araç çubuğunda bulunan ‘Seçilen kısmı kaydet’ düğmesine tıklayın ve ardından ekran boyunca sürüklerken fare düğmesini tıklayıp basılı tutarak ekranınızın üzerinde bir alan çizin. Seçilen kısımdan memnun kaldığınızda fare düğmesini bırakın.

Şimdi, bir taşma menüsünü ortaya çıkarmak için ekran görüntüsü araç çubuğundan ‘Seçenekler’ kutucuğuna tıklayın. Ardından, ‘Mikrofon’ bölümünün altında, ‘Dahili Mikrofon’ seçeneğini seçmek için tıklayın.

Ardından, ‘Kaydet’ bölümünün altında kaydı kaydetmek istediğiniz konumu seçmek için tıklayın. ‘Finder’ı kullanarak manuel olarak bir konum seçmek için, göz atmak için ‘Diğer konum’ seçeneğine tıklayın.

Tüm ayarların tercihinize göre olduğundan emin olduktan sonra Esc, klavyenizdeki tuşuna basarak veya araç çubuğunda bulunan ‘X’ işaretine tıklayarak ‘Ekran görüntüsü aracını’ kapatın. Endişelenmeyin, uygulamanın bir sonraki açılışında tercihler korunacaktır.

Ardından, FaceTime aramasını başlatmak için FaceTime penceresinden listeden bir kişi kutucuğuna tıklayın. Aksi takdirde, FaceTime penceresinde bulunan kenar çubuğunun en üst kısmında bulunan Arama çubuğunu kullanarak da bir kişiyi arayabilirsiniz.

Son olarak, FaceTime aramasını sesli olarak Macbook’unuza kaydetmeye başlamak için ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

FaceTime araması tamamlandığında ve kaydı bitirmek istediğinizde, ekranınızın en üst kısmında yer alan menü çubuğunda bulunan ‘Durdur’ simgesine tıklayın. Kayıt durduğunda, ekranın sağ alt köşesinde kaydın küçük resmini görebileceksiniz.

Sesli FaceTime aramalarını kaydetmek için iPhone’unuzu Mac’inize bağlayın

Bu kılavuzda daha önce bahsedildiği gibi, iOS size FaceTime aramalarını sesli olarak kaydetmenin bir yolunu sunmaz ve bu nedenle, bunu başarmak için macOS cihazınızda Quick Time oynatıcının yardımına ihtiyacınız vardır.

Not: FaceTime aramalarını Sesli olarak kaydetmek için mikrofon açıkken yerleşik ekran kaydediciyi kullanmayı duymuş olabilirsiniz, ancak bu çalışmıyor. En azından artık değil.

Başlamak için önce, yıldırım kablosunu kullanarak iPhone’unuzu macOS cihazına bağlayın. Ardından, iPhone’unuzun kilidinin açık olduğundan emin olun ve iPhone’unuzda istendiğinde ‘Güven’ düğmesini tıklayın.

Ardından, bir macOS cihazında QuickTime oynatıcısını dock’tan veya başlatma panelindeki ‘Diğer’ klasöründen açın.

CommandAlternatif olarak, öne çıkan aramayı getirmek için + tuşuna basabilir Spaceve içine Quicktime yazabilirsiniz. Ardından, uygulamayı açmak için Return tuşuna basın.

QuickTime oynatıcı açıldığında, bir taşma menüsünü ortaya çıkarmak için ekranınızın sağ üst kısmındaki Menü çubuğunda bulunan ‘Dosya’ sekmesine tıklayın. Ardından devam etmek için ‘Yeni Film Kaydı’ seçeneğine tıklayın. Bu, yerleşik kameranızı açacak ve ekranınızda ayrı bir pencere açacaktır.

Ardından, ayrı olarak açılan pencereden, içerik menüsünü ortaya çıkarmak için araç çubuğunda bulunan ‘Kaydet’ düğmesinin hemen yanında bulunan küçük zikzak üzerine tıklayın. Ardından, ‘Kamera’ bölümünün altında listeden iPhone adınızı seçmek için tıklayın. Artık iPhone ekranınızı QuickTime oynatıcı penceresinde göreceksiniz.

iPhone’unuzun ekranını göremiyorsanız, iPhone’unuzun kilidinin açık olduğundan ve iPhone’unuzun makineye güvendiğinden emin olun.

Şimdi, iPhone’unuzda, ana ekrandan veya uygulama kitaplığından FaceTime uygulamasına gidin.

Ardından, bir arama yapmak için son kişi listesinde bulunan bir kişiye dokunun veya kişi listenizden bir kişiye göz atmak için ‘+’ düğmesine dokunun.

Ardından, macOS cihazınızdaki QuickTime oynatıcı penceresinde, kaydetmeye başlamak için ‘Kaydet’ düğmesini tıklayın.

Ayrıca QuickTime oynatıcısının ses düzeyinin maksimuma çıkarıldığından emin olun; aksi takdirde, kaydın hacmi düşük olabilir veya hiç olmayabilir.

Bundan sonra, iPhone’unuzda aramayı başlatmak için iPhone’unuzda ‘FaceTime’ düğmesine dokunun.

Şimdi, aramanızı tamamladıktan sonra QuickTime oynatıcı penceresindeki ‘Kaydı durdur’ seçeneğini tıklayın.

Ardından, menü sekmesinde bulunan ‘Dosya’ sekmesine tıklayın ve dosyayı kaydetmek için ‘Kaydet’ seçeneğini seçin. Bu, ekranınızda ayrı bir kaplama penceresi açacaktır.

Şimdi, dosyanız için uygun bir ad verin ve ‘Nerede:’ seçeneğinin hemen yanında bulunan açılır menüyü kullanarak istediğiniz klasörü seçin. Son olarak, dosyayı kaydetmek için ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

İşte bu kadar, artık iPhone’unuzdan sesli olarak bir FaceTime aramasını başarıyla kaydettiniz.

İşte, iPhone veya macOS cihazınızı kullanarak sesli bir FaceTime araması kaydetmenin tüm yolları bunlar.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir