iOS 14 Herkese Açık Beta Yayın Tarihi ve Nasıl Edinilir

İOS için genel beta, Temmuz ayı başlarında çıkacak

iOS 14 geliştirici beta, geçtiğimiz günlerde Apple’ın yıllık WWDC20 etkinliğinde piyasaya sürüldü ve burada Apple, iOS 14’e gelen tüm önemli değişiklikleri bu yılın sonbaharda piyasaya sürülmesiyle birlikte sergiledi. Apple’a kayıtlı geliştiriciler, geliştirici hesaplarını kullanarak geliştirici.apple.com/downloads adresinden indirebilirler.

İOS 14’teki tüm yaklaşan özellikler, Apple’ın beta sürümüne el atmaya istekli hayranları arasında çok fazla yutturmaca yarattı.

Pekala, pubic beta sürümü için beklenen tarih, Temmuz ayının başlarında , Apple’ın genellikle izlediği zaman çizelgesidir – tüm büyük iOS sürümleri için genel beta, genellikle geliştirici beta profilinin yayınlanmasından 2-3 hafta sonra çıkar.

Bu, Apple’a iOS bozucu hataların bulunmadığından emin olmak için güncellemeyi test etmesi için yeterli zaman verir. Bu, temelde genel beta profilinin geliştirici beta profilinden daha kararlı olduğu anlamına gelir, ancak bu risk olmayacağı anlamına gelmez. Hala hatalar olacak ve Apple için kobay olan beta programının bütün noktası bu. Ancak Apple, beta profilini yüklemeden önce telefonunuzu yedeklemenizi tavsiye ediyor.

Merak ediyorsanız, neden bu birkaç hafta bekleyin? Beta güncellemesini neden şu anda alamıyorsunuz? Geliştirici beta güncellemesi bir geliştirici hesabı gerektirir ve geliştirici hesabı abonelik maliyetlerini içerir. Ancak herkese açık beta yazılım programı, programa kaydolmak için Apple e-posta kimliğinizden başka bir şey gerektirmez, bu nedenle herhangi bir ücret alınmaz. Gereken tek şey, birkaç haftalığına sabırdır.

Herkese Açık Beta Programına Nasıl Kaydolunur?

Beta.apple.com adresine gidin ve ‘Kaydol’ düğmesine tıklayın ve Geri Bildirim Yardımcısı’na giriş yapmak için Apple e-posta kimliğinizi ve parolanızı girin.

Apple Beta Yazılım Programının hüküm ve koşulları ekranınızda açılacaktır. Neye bulaştığınızı öğrenmek için şartları okuyun ve ‘Kabul Et’ düğmesine tıklayın.

Artık Apple cihazlarınıza beta programları yüklemeye uygunsunuz.

Büyük genel beta profili için yalnızca birkaç hafta beklemeniz gerekecek, yani iOS 14 ve sonraki tüm küçük sürümler, genellikle geliştirici beta sürümünden iki ila üç gün sonra yayınlandıklarından, sizin tarafınızdan fazla sabır gerektirmeyecektir.

Ancak bu birkaç haftanın geçmesini bekleyemezseniz, iOS 14 geliştirici beta profilini bir geliştirici hesabı olmadan da indirebilir veya iOS 14 IPSW’yi iTunes kullanarak iPhone’unuza görüntüleri geri yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

İPhone’da iOS 17’de Çıkartmalar Nasıl Silinir?

iPhone'unuzdaki canlı çıkartmaların bolluğundan bunalmış mı hissediyorsunuz? Gereksiz veya fazla canlı çıkartmaları kaldırmak için adım adım talimatlarımızı izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir