İOS 12'de iPhone 5'in Pil Tüketimini Azaltma

2018’de 5 yıllık bir cihaz olan iPhone 5’ler, kendisi için iOS güncellemelerinin adil bir payını gördü. İOS 12, muhtemelen cihazın alacağı son büyük iOS güncellemesi olacak.

iOS 12, iPhone 5’lerinizin performansını artırmayı amaçlayan bir performans güncellemesidir. Ancak, bazı eski iOS sürümlerinde olduğu gibi aynı pil yedeklemesini bekleyemezsiniz.

iPhone 5s, günümüz standartlarına göre oldukça düşük güçte olan 1560 mAh pil içerir. Ve iPhone 5’lerinizin pilini hiç değiştirmediyseniz, iOS 12’de gördüğünüz aşırı pil tüketiminin nedeni büyük olasılıkla budur.

OKUYUN: iOS 12 Pil Boşaltma Sorunu Nasıl Onarılır

Pili değiştirin

Kontrol etmeniz gereken ilk şey, iPhone 5s pilinizin sizi bir gün geçirecek kadar güçlü olup olmadığıdır. Ayarlar »Pil» Pil Sağlığı’na gidin ve pilinizin mevcut maksimum kapasitesini kontrol edin. % 80’in altına düşmüşse, iPhone 5’lerinize yeni bir pil alma zamanı.

Pili değiştirdikten sonra iPhone 5’lerinizin pil yedeklemesinde önemli bir gelişme göreceksiniz. Bununla birlikte, cihazınızın günlük pil ömrünü iyileştirmek için hala yapabileceğiniz şeyler var.

Genel pil tasarrufu ipuçları

Beş yıl önce piyasaya sürülen bir iPhone kullanıyorsanız, performans açısından en son iPhone modellerine benzer olmasını bekleyemezsiniz. Cihazınız, beş yıl önce olduğu gibi bugünün uygulamalarını ve oyunlarını en iyi şekilde idare edecek şekilde tasarlanmamıştır.

Bu nedenle, akıllı cihaz kullanımınızı azaltmanız gerekir. Yalnızca temel uygulamaları saklayın, konum hizmetlerini kapatın ve daha fazlasını yapın.

Bu kadar. Yukarıda paylaşılan ipuçlarının, iOS 12’de iPhone 5’lerde pilin bitmesi sorununu gidermeye yardımcı olacağını umuyoruz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir