Windows 10 sürüm 1909 güncelleme hatası 0x80080008 nasıl düzeltilir

En son Kasım 2019 (sürüm 1909) güncellemesi veya her ay piyasaya sürülen normal olanlar olsun, Windows 10 güncellemelerini yüklemeye çalışırken 0x80080008 hatası almak oldukça yaygındır.

Bilgisayarınızda 0x80080008 hatasını görmenizin en olası nedeni, Windows 10 güncelleme bileşenlerinin sisteminizde başarısız olmasıdır. Tüm güncelleme bileşenlerinin hızlı bir şekilde sıfırlanması, çoğu durumda sorunu düzeltir.

Windows Update Sorun Gidericiyi kullanarak 0x80080008 Hatasını Düzeltin

Microsoft, 0x80080008 hatasının ve Windows güncelleme yükleme hatalarıyla ilgili birçok benzerinin farkındadır. Kullanıcılara yardımcı olmak için şirket, bir Windows PC’deki güncelleme hatalarından herhangi birini veya tamamını düzeltmeyi amaçlayan bir Güncelleme Sorun Giderici yazılımı oluşturdu.

Windows Update Sorun Gidericiyi İndirin

İndir düğmesine tıklayın ve “wu10.diagcab” dosyasını PC’nize kaydedin. Microsoft’un yaygın Windows Update hatalarını gidermek için geliştirdiği “Windows Update Sorun Giderici” adlı küçük bir yazılım parçasıdır.

Sorun gidericiyi başlatmak için “wu10.diagcab” dosyasına çift tıklayın / çalıştırın.

Windows Update Sorun Gidericiyi çalıştırın

Programın bilgisayarınızdaki sorunları aramasına izin vermek için “Windows Update Sorun Giderici” ekranında “İleri” yi tıklayın.

Windows Update Sorun Giderici penceresinde İleri’ye tıklayın

İlk arama başarısız olursa sorunları bulmak için yönetici erişimi sağlamanız istenebilir. “Yönetici olarak sorun gidermeyi dene” düğmesini tıklayın. Sorun gidericiyi yeniden başlatacak, bu nedenle o “İleri” düğmesine tekrar basmanız gerekecek.

Yönetici olarak sorun gidermeyi deneyin

Program şimdi bilgisayarınızdaki Windows güncelleme yükleme hatalarıyla ilgili sorunları arayacak ve sorunu çözmek için düzeltmeleri otomatik olarak uygulayacaktır.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir