Windows 10’da Telefon uygulamanızın "Bağlanma bekleniyor" durumunda kalması nasıl düzeltilir

Microsoft Your Phone uygulaması, kullanıcıların Android cihazlarını Windows 10 bilgisayarlarına bağlayarak, Mesajları ve Fotoğrafları telefonlarından doğrudan PC’de görüntülemelerini sağlar. Ancak ne yazık ki, bir Android cihazı bağlarken uygulamanın kendisi genellikle “bağlanmayı beklemek” durumunda kalıyor. Lansmanından bu yana, birçok kullanıcı Telefonunuz uygulamasının “bağlanmayı bekliyor” durumuyla ilerleme çarkına takıldığından şikayet etti. Microsoft bu sorunu kabul etti ve […]

Microsoft Your Phone uygulaması, kullanıcıların Android cihazlarını Windows 10 bilgisayarlarına bağlayarak, Mesajları ve Fotoğrafları telefonlarından doğrudan PC’de görüntülemelerini sağlar. Ancak ne yazık ki, bir Android cihazı bağlarken uygulamanın kendisi genellikle “bağlanmayı beklemek” durumunda kalıyor.

Lansmanından bu yana, birçok kullanıcı Telefonunuz uygulamasının “bağlanmayı bekliyor” durumuyla ilerleme çarkına takıldığından şikayet etti. Microsoft bu sorunu kabul etti ve etkilenen kullanıcılara, bağlanmaya çalışmadan önce Android telefonlarının Microsoft Hesabı ile olan bağlantısını kesmelerini ve Android’de ‘Microsoft Uygulamaları’ ve Windows’ta Telefonunuz uygulaması için önbelleği temizlemelerini tavsiye etti.

Telefonunuz uygulamasında “bağlanmak için bekleme” sorununu nasıl çözeceğinizi ayrıntılı olarak gösterelim.

Microsoft Hesabı Bağlantısı Nasıl Kaldırılır ve Uygulama Önbelleği Nasıl Temizlenir

  1. PC’nizde accounts.microsoft.com/devices adresine gidin ve Microsoft hesabınızla oturum açın.
  2. Sayfadaki Android cihaz adınızın altındaki Bu telefonun bağlantısını kaldır’ı tıklayın.
  3. Android telefonunuzda Microsft Apps uygulamasını kaldırın ve ardından hemen geri yükleyin. Bu, uygulamanın önbelleğini temizlemek içindir.
  4. PC’nizde Ayarlar »Uygulamalar» Uygulamalar ve Özellikler »Telefonunuz» seçeneğine gidin, Gelişmiş seçenekler’i seçin ve Sıfırla’yı tıklayın (uygulama önbelleğini temizlemek için).

Hem PC’nizde hem de Android cihazınızda hesabın bağlantısını kaldırıp uygulama önbelleğini sıfırladıktan sonra Telefonunuz uygulamasını Android telefonunuza yeniden bağlamayı deneyin. Bu sefer kusursuz çalışmalı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top