Windows 10'da Görev Çubuğu Rengi Nasıl Değiştirilir

Görev çubuğu, sistemin önemli bir parçasıdır ve farklı amaçlar için çok sık kullanılır. İnsan gözü ara sıra bir değişiklik arar ve aynı şey Görev Çubuğunun rengi için de geçerlidir. Windows 10, Görev Çubuğunun, başlat menüsünün ve işlem merkezinin rengini değiştirme seçeneği sunar. Buradaki püf noktası, bir kullanıcının üçü için farklı bir renk ayarlayamayacağıdır. Windows 10’da […]

Görev çubuğu, sistemin önemli bir parçasıdır ve farklı amaçlar için çok sık kullanılır. İnsan gözü ara sıra bir değişiklik arar ve aynı şey Görev Çubuğunun rengi için de geçerlidir.

Windows 10, Görev Çubuğunun, başlat menüsünün ve işlem merkezinin rengini değiştirme seçeneği sunar. Buradaki püf noktası, bir kullanıcının üçü için farklı bir renk ayarlayamayacağıdır. Windows 10’da Görev Çubuğunun varsayılan rengi siyahtır. Görev Çubuğunun rengini değiştirdiğinizde göze hoş görünmeye başlar.

Görev Çubuğu Rengini Değiştirme

Görev Çubuğu rengini değiştirmek için masaüstüne sağ tıklayın ve ‘Kişiselleştir’i seçin.

Kişiselleştirme penceresinde, ekranın solundaki ‘Renkler’e tıklayın.

‘Vurgu renginizi seçin’ altında istediğiniz rengi seçin ve ardından ‘Başlat, görev çubuğu ve işlem merkezi’ onay kutusunu işaretleyin.

Bir renk seçip onay kutusunu işaretlediğinizde, Görev Çubuğunun ve Başlat Menüsünün rengi buna göre değişir.

Artık Görev Çubuğunun rengini nasıl değiştireceğinizi bildiğinize göre, bunu tercihlerinizden biriyle değiştirin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top