Windows 10’da Chrome’da Yazdırma sorunları nasıl düzeltilir

Bir dosyayı her yazdırmaya çalıştığınızda Chrome bilgisayarınızda kilitleniyor mu? Eh, yalnız değilsin. Birçok kullanıcı bilgisayarlarında benzer bir sorunla karşı karşıyadır ve bu, Windows 10’daki yazdırma biriktirici hizmeti (spoolsv.exe) ile ilgili bir sorun nedeniyle gerçekleşmektedir.

Neyse ki Microsoft, OS Build 18362.418 ile gönderilen son Windows 10 güncellemesindeki sorunu çözdü. Bu güncellemeyi PC’nize yüklemek için, görev çubuğunun sol alt köşesindeki “Windows Başlat” düğmesine ve ardından “Ayarlar” simgesine tıklayın.

Windows 10 Ayarlarını açın

Windows 10 Ayarları ekranının alt satırında, Windows 10 Güncellemeleri bölümüne erişmek için “Güncelleme ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.

Windows Güncelleme ve Güvenlik ayarları menüsüne erişin

“KB4517389” güncellemesi zaten mevcutsa, yüklemek için “İndir” düğmesine tıklayın veya mevcut güncellemeleri bulmak ve yüklemek için “Güncellemeleri kontrol et” düğmesine tıklayın.

“KB4517389” Windows 10 güncellemesini indirme

Güncelleme indirildikten sonra, yüklemek için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlatmanın ardından, yazdırma biriktirici hizmetiyle ilgili sorun çözülmelidir.

İlginizi Çekebilir!

Google Meet’te Izgara Görünümü Nasıl Elde Edilir

Çevrimiçi iş toplantıları veya sınıfları düzenleyen birçok kişi için tercih edilen video konferans yazılımı Google …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir