Amazon Prime Video İzleme Partisi Nasıl Kullanılır

COVID-19 salgını bir şeyi açıkça ortaya koydu: Sağlıklı bir yaşam için arkadaşlarımız ve ailenizle film ve TV şovları izlemek gibi sosyal aktivitelere ihtiyacımız var. Akıl sağlığımız ve ilişkilerimiz için iyidir. Ancak karantina ve kilitlenme, bu tür film gecesi tarihlerini tarihsel anlamda varolmaz hale getirdi ve insanlar teknolojiye, özellikle de tüm saçmalıklar olmadan evinizin rahatlığında arkadaşlarınızla […]

COVID-19 salgını bir şeyi açıkça ortaya koydu: Sağlıklı bir yaşam için arkadaşlarımız ve ailenizle film ve TV şovları izlemek gibi sosyal aktivitelere ihtiyacımız var. Akıl sağlığımız ve ilişkilerimiz için iyidir.

Ancak karantina ve kilitlenme, bu tür film gecesi tarihlerini tarihsel anlamda varolmaz hale getirdi ve insanlar teknolojiye, özellikle de tüm saçmalıklar olmadan evinizin rahatlığında arkadaşlarınızla film ve şov yayınlamayı mümkün kılan tarayıcı uzantılarına yöneldi. arasında “1, 2, 3, Play” bir grup çağrı.

Artık Amazon, herhangi bir üçüncü taraf eklentisine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor ve diğer insanlarla Prime’da film ve şov izlemenizi sağlayan bir özellik olan Amazon Prime’da Watch Party’i sunuyor.

Not: “Beraber İzleme Partisi” özelliği şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur ve daha yeni kullanıma sunulmaya başladığından ABD’deki herkese ulaşmak zaman alabilir.

Prime Video İzleme Partisini Kimler Kullanabilir?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Amazon Prime aboneleri, bu özelliğin avantajlarından hiçbir ek ücret ödemeden yararlanabilir. 100 katılımcıya kadar mevcut başlıkları izlemek için kullanabilirler.

Burada dikkate alınması gereken iki nokta var. İlk olarak, Watch Party’de tüm oyunlar mevcut değildir. Yalnızca hizmetin isteğe bağlı kataloğundan başlıklar mevcuttur – bu, Prime ile hiçbir ekstra ücret ödemeden izleyebileceğiniz tüm orijinal ve lisanslı içeriği içerir; Prime’da kiralanabilen veya satın alınabilen kitaplar bu kategoriye girmez.

İkincisi, ev sahibi ve İzleme Partisinin katılımcılarının bir Amazon Prime US aboneliğine sahip olması ve bunu kullanabilmek için Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunması gerekir. Bu, aktif bir aboneliği olmayan veya Amerika Birleşik Devletleri’nde olmayan herhangi bir katılımcının, siz [ev sahibi] her iki koşulu da karşılasa bile İzleme Partinize katılamayacağı anlamına gelir.

Ayrıca, özellik ister toplantı sahibi ister katılımcı olun, Prime Video’yu yalnızca masaüstü tarayıcısından (Apple’ın Safari dışında) kullandığınızda kullanılabilir. Henüz mobil uygulama, tablet, Fire TV, Smart TV veya benzeri cihazlarda Watch Party desteği bulunmamaktadır.

Prime Video’da İzleme Partisi Nasıl Başlatılır

Prime Video’ya gidin ve aktif bir ABD aboneliğine sahip hesabınızla giriş yapın. Ardından uygun herhangi bir başlığı açın, yani Prime’da izlemek ve kiralamak veya satın almamak için mevcut olan herhangi bir başlığı açın.

Şimdi, bir izleme partisi oluşturmak için bölümler sayfasındaki ‘Partiyi İzle’ seçeneğine tıklayın.

Grup sohbetinde kullanmak istediğiniz adı girin ve ‘Beraber İzleme Partisi Oluştur’ seçeneğine tıklayın.

Ekranınızda bir izleme partisi bağlantısı görünecektir. Başkalarıyla paylaşın ve partinize katılmak için kullanabilirler. Başlığı dahil olan herkesle senkronize olarak izleyebilir ve aynı zamanda sohbet edebilirsiniz.

Partinin sunucusu, yani partiyi yaratan kişi yayın akışının kontrolünde olacaktır. Videoyu oynatabilen, duraklatabilen, geri sarabilen veya iletebilen tek kişi o. Ancak partideki her katılımcı ses ve altyazı ayarları üzerinde kontrole sahip olacak.

Amazon, herkesin arkadaşlarıyla ve ailesiyle bir kez daha film gecelerinin keyfini çıkarmasını kolaylaştırdı. Özelliğin diğer bölgelere ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok. Ayrıca, ekranlarımızı cep telefonumuz, tabletimiz, akıllı TV’lerimiz gibi diğer cihazlarda ne zaman süsleyebileceğine dair bir zaman çizelgesi henüz mevcut değil. Ama yakında olacağını umabiliriz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top