Messenger Odalarında Toplantıya Nasıl Katılırım?

Facebook, aileniz ve sevdiklerinizle bağlantı kurmanız için size başka bir yol sunuyor. Facebook, fiziksel olarak orada olmasanız bile sizi o anda veya birbirinizle birlikte hissettirmeye adamıştır.

Facebook, ‘birlikte olma’ hissini daha da geliştirmek için, kullanıcıların yakınları ve sevdikleriyle zaman geçirebilmeleri için Messenger Odalarını tanıttı. Messenger Odaları, Facebook Messenger’da mevcuttur, ayrı olarak yüklemenize gerek yoktur.

Bir Messenger odası toplantısına katılma daveti aldıysanız, Messenger Odalarında bir toplantıya katılmanın iki yolu olduğunu bilin. Oturum açmış olarak (Facebook hesabınızla) veya Facebook hesabına ihtiyaç duymadan misafir olarak katılabilirsiniz.

Facebook Hesabınızla Messenger Odalarında bir Toplantıya Katılın

Messenger Odalarında oluşturulan bir toplantıya katılmanın tek yolu, toplantı sahibinin veya toplantının herhangi bir katılımcısının sizi toplantı odasının davet bağlantısını paylaşarak davet etmesidir.

Bir Messenger Odaları toplantısına katılma daveti aldıysanız, bilgisayardaysanız bir web tarayıcısı açın veya akıllı telefonunuzdaki Facebook Messenger veya Facebook uygulamasında açmak için üzerine dokunun.

Aşağıda bir Facebook Messenger Odaları toplantı davet bağlantısı örneği verilmiştir. Açmaya çalışmayın (bu bir kukla bağlantıdır).

https://msngr.com/rFe423qi5dgHfiDQKod dili: JavaScript ( javascript )

Davet bağlantısını açtıktan sonra, Facebook hesabınızla zaten oturum açtıysanız, ‘Adınız Olarak Katıl’ seçeneğinin bulunduğu aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Oda adı, toplantıyı düzenleyen kişiye ait olacaktır. Katılmak için ‘Katıl’ düğmesine tıklayın.

Toplantıya girdikten sonra, herkesi görebilmeli ve duyabilmelisiniz ve herkes sizi görebilecek ve duyabilecektir.

Herhangi bir nedenle kameranızı veya mikrofonu kapatmak isterseniz, toplantı ekranının altındaki araç çubuğunda bulunan seçenekleri kullanabilirsiniz.

Messenger Odaları Toplantısına Misafir Olarak Katılın

Bir Messenger Odaları toplantısına katılma daveti aldıysanız, ancak bir Facebook hesabınız yoksa, üzülmeyin! Facebook Messenger Odaları, Facebook hesabı olmayan kişiler dahil herkesin katılabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Ya öyle ya da bir Toplantıya sadece misafir olarak katılmak istersiniz. Facebook hesabınızı kullanmayarak açık bir oda toplantısında kimliğinizi bilerek gizlemek istemek.

Bir Facebook Messenger Odaları toplantısına misafir olarak katılmak için, davetiye bağlantısını açın ve tarayıcıda veya Facebook veya Messenger uygulamasında Facebook hesabınızla oturum açmadığınızdan emin olun.

Messenger Odasına katılma ekranında, kendiniz için bir Ad girin, şartları ve politikaları kabul ettiğinizden emin olun ve ardından ‘Misafir Olarak Katıl’ yazan düğmeye basın.

Toplantıya, videonuz ve mikrofonunuz varsayılan olarak etkinleştirilmiş bir misafir olarak girersiniz. Herkes sizi görecek ve duyacak ve siz toplantı odasına girdikten hemen sonra aynısını yapabileceksiniz.

Herhangi bir noktada, kameranızı veya mikrofonu kapatmak isterseniz, açmak / kapatmak için alttaki kamera ve mikrofon düğmelerine dokunmanız / tıklamanız yeterlidir.

Toplantıya misafir veya Facebook kullanıcısı olarak katılmış olsanız da, toplantıdaki herkesi görmeye devam edebilir, hatta tüm katılımcıların adlarını görebilir ve tıpkı aldığınız gibi davet bağlantısını paylaşarak başka birini davet etme olanağına sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir