İPhone, iPad ve iTunes'da Apple Music Replay'i edinme

Apple, Apple Music Replay’in kullanıma sunulmasıyla kullanıcıların müzik dinleme geçmişlerini görüntülemelerine olanak tanıyan eğlenceli ve yeni bir yol sunuyor. Yeni özellik, en çok çalınan şarkılar, dinlediğiniz sanatçıların sayısı ve bir yıl içinde kontrol ettiğiniz toplam albümler gibi geçen yıl çaldığınız her şeyi bir araya getirir.

Apple Music Replay şu anda yalnızca Apple Music Web oynatıcısıyla kullanılabilir, ancak iPhone’unuzdaki Replay çalma listesini web arayüzü üzerinden müzik kitaplığınıza ekleyerek edinebilirsiniz.

Başlamak için bilgisayarınızda bir web tarayıcısı açın ve aşağıdaki bağlantıyı açın → replay.music.apple.com içinde.

Bir tarayıcıda Apple Music Replay web sayfasını açın

Apple hesabınızla zaten tarayıcıda giriş yapmadıysanız, Apple Music web oynatıcısını kullanmaya başlamak için ekranın sağ üst köşesindeki Giriş yap düğmesini tıklayın ve Apple Kimliğinizle giriş yapın.

Apple Kimliğinizle giriş yapın

Giriş yaptıktan sonra Apple Music Web oynatıcısının varsayılan giriş sayfasına yönlendirilirseniz, replay.music.apple.com web sayfasına tekrar gidin ve Tekrar Karışımınızı Alın düğmesini tıklayın.

Tekrar Müziğinizi Alın düğmesini tıklayın

Apple Music daha sonra dinleme geçmişinizde hızla ilerleyecek ve en çok çalınan şarkılar, geçen yıl kontrol ettiğiniz tüm sanatçılar ve albümler gibi tüm ayrıntıları alacak ve ardından bu bilgileri size aynı ekranda sunacak.

Apple Music Replay’de dinleme geçmişinizde gezinmek için bir dakikanızı ayırın. Nostaljik bir deneyim olabilir. İşiniz bittiğinde, en çok çalınan tüm müzik parçalarınızın listelendiği sayfanın en üstüne gidin ve Replay Mix çalma listenizi müzik kitaplığınıza kaydetmek için “+ Ekle” düğmesini tıklayın.

Apple Music Replay Mix çalma listenizi kitaplığınıza kaydetmek için “Ekle” düğmesini tıklayın

Replay Mix çalma listesini bilgisayardaki Apple Music Web oynatıcısından kitaplığınıza ekledikten sonra, iPhone’unuzda Apple Music uygulamasını başlatın ve alt çubuktaki Kitaplık sekmesine dokunun.

Ekrandaki “En Son Eklenenler” bölümünün altında Yeniden Oynat 2019 oynatma listesini göreceksiniz.

İPhone’daki Apple Music uygulamasına Apple Music Replay 2019 eklendi

İTunes’da Apple Music Replay’i kullanma

Benzer şekilde, Replay 2019 çalma listesini iTunes’un sol panelindeki Apple Music Playlists bölümünde bulabilirsiniz.

İTunes’da Apple Music Replay Mix 2019 çalma listesini dinleme

İlginizi Çekebilir!

iOS 11.4 güvenlik ayrıntıları artık mevcut

Apple, bu haftanın başlarında iPhone ve iPad cihazları için iOS 11.4 güncellemesini yayınladı. Güncelleme performans …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir