İPhone'da WiFi Araması Çalışmıyor mu?

WiFi Araması, iPhone’unuzda aniden çalışmayı mı durdurdu? Belki de WiFi aramanın durmasına neden olan en son iOS güncellemesi veya operatörünüz veya WiFi ağınızdır. Her iki durumda da, aşağıdaki yöntemleri izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

WiFi aramanın etkinleştirildiğinden emin olun

Muhtemelen WiFi araması iPhone’unuzda çalışmayı durdurdu çünkü siz (bilmeden) veya başka biri yanlışlıkla iPhone’unuzdaki özelliği devre dışı bıraktı.

Ayarlar »Telefon» seçeneğine gidin, Wi-Fi ile Arama’yı seçin ve iPhone’unuzda etkin olduğundan emin olun.

İpucu: WiFi araması zaten etkinleştirilmişse, Kapatın ve ardından tekrar Açın. Sorunu çözebilir.

Farklı bir WiFi ağı deneyin

WiFi Araması büyük ölçüde WiFi ağınıza bağlıdır ve ne yazık ki bazı sistemler WiFi araması için iyi çalışmaz. WiFi üzerinden arama yapma / alma konusunda sorun yaşıyorsanız, farklı bir WiFi ağına geçmeyi deneyin VEYA WiFi yönlendiricinizi yeniden başlatın.

İPhone’unuzu yeniden başlatın

İPhone’unuzda WiFi araması aniden durduysa, hızlı bir yeniden başlatma sorunu çözebilir. Bir iPhone’u yeniden başlatmak, iPhone sorunlarını çözmenin en etkili yoludur.

Bir iPhone’u yeniden başlatmak için kapatın ve ardından tekrar açın.

→ iPhone nasıl düzgün şekilde yeniden başlatılır

Ağ Ayarları Sıfırlama

WiFi üzerinden arama, yalnızca iPhone’unuz tarafından değil, operatörünüz tarafından desteklenen bir özelliktir. İyi çalışmıyorsa, yeni bir başlangıç yapmanız gereken ağ ayarlarıdır.

Ayarlar »Genel» Sıfırla » seçeneğine gidin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin.

İPhone’u sıfırla

Her şey başarısız olursa, belki iPhone’unuzun tamamen sıfırlanması WiFi arama sorununu çözebilir. İPhone’unuzu doğru şekilde sıfırlamak için adım adım bir kılavuz için aşağıdaki bağlantıya göz atın.

→ iPhone Nasıl Sıfırlanır

Bu kadar. Yukarıda paylaşılan düzeltmeleri uygulamanıza rağmen iPhone’unuzda WiFi araması çalışmıyorsa, operatörünüze veya Apple Destek ekibine başvurmanız en iyisidir.

İlginizi Çekebilir!

iPhone X şarj olmuyor veya% 80 pilde mi takılı kalıyor? İşte nasıl düzelteceğiniz

Pek çok kullanıcı iPhone X'lerinin% 80'in üzerinde pil kapasitesini aşmadığından şikayet ediyor. Kullanıcılar, telefonlarının bataryasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir