Windows 10 1909, Kasım 2019 güncellemesinde WiFi sorunları nasıl giderilir

Windows 10 Kasım 2019 güncellemesini yükledikten sonra WiFi sorunları mı yaşıyorsunuz? Üzülmeyin! Bu, Windows güncellemelerinde yaygın bir sorundur ve düzeltilmesi oldukça basittir.

Bilgisayarınızda kablosuz bağlantı ile karşılaştığınız sorun, büyük olasılıkla sürücü uyumluluğundan veya güncellemeyle birlikte yapılan sistem değişikliklerinden kaynaklanmaktadır. Bilgisayarınızda hızlı bir Ağ sıfırlaması veya sürücünün güncellenmesi sorunu çözmelidir.

Aşağıda, Windows 10 bilgisayarlarda WiFi sorunları söz konusu olduğunda% 99 oranında çalışan düzeltmelerden bazıları verilmiştir. Yavaş WiFi hızı, rastgele bağlantı kopmaları veya WiFi hiç bağlanmıyor olsun. Aşağıda belirtilen ipuçları sorunu sizin için çözmelidir.

Ağ Bağdaştırıcısı sorunlarını giderin

Windows’un yerleşik sorun gidericisi, WiFi sorunlarını otomatik olarak çözmede oldukça yararlıdır. “Ağ Bağdaştırıcısı” sorun gidericisini çalıştırmak için, Windows 10 Başlat menüsünü açın ve “Ayarlar” simgesine tıklayın.

Windows 10 Ayarlarını Açın

Windows 10 Ayarlar ekranından, seçenekler listesinin altındaki “Güncelle ve Güvenlik” öğesini tıklayın.

Windows 10 Güncelleme ve Güvenlik Ayarları

Sonraki ekranda, Güncellemeler ve Güvenlik ayarları sayfasının sol panelindeki “Sorun Giderme” yi tıklayın.

Windows 10 Sorun Giderme Seçenekleri

Sorun Giderme ekranındaki “Diğer sorunları bulun ve düzeltin” bölümünün altında, “Ağ Bağdaştırıcısı” nı ve ardından genişletilmiş seçeneklerden “Sorun gidericiyi çalıştır” ı tıklayın.

Windows 10’da Ağ Bağdaştırıcısı Sorun Gidericisini çalıştırın

Sorun giderici sizden bir ağ bağdaştırıcısı seçmenizi isteyecektir. Bilgisayarınızda bulunan ağ bağdaştırıcıları listesinden “Wi-Fi” yi seçtiğinizden emin olun.

Sorun Gidermek için WiFi Ağ Bağdaştırıcısını Seçin

“İleri” düğmesine tıklayın ve Sorun Gidericinin bilgisayarınızdaki WiFi bağdaştırıcısıyla algıladığı sorunları gidermesine izin verin.

Sorun gidericinin WiFi sorununu çözüp çözemediğini doğrulamak için bilgisayarınızda bir web tarayıcısı açın ve bir web sayfası açmayı deneyin.

Wi-Fi Adaptör Sürücüsünü Güncelleyin

Ağ bağdaştırıcısı sorun gidericisi, bilgisayarınızda WiFi sorununu bulamıyor ve düzeltemiyor, WiFi bağdaştırıcı sürücüsünü Windows Aygıt Yöneticisi’nden güncellemeyi deneyin.

Başlat menüsünü açın ve Aygıt Yöneticisi yazın , ardından Başlat menüsündeki arama sonuçlarından “Aygıt Yöneticisi” ni tıklayın.

Windows 10’da Başlat Menüsünde Aygıt Yöneticisi’ni arayın

Aygıt Yöneticisi ekranında, bilgisayarınızda bulunan tüm bağdaştırıcıları görüntülemek için “Ağ Bağdaştırıcıları” na çift tıklayın.

Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak bilgisayarınızda bulunan tüm Ağ Adaptörleri adaptörlerini bulun

Wi-Fi adaptörüne sağ tıklayın (adında kablosuz arayın) ve bağlam menüsünden “Sürücüyü Güncelle” yi seçin.

WiFi Adaptör Sürücüsünü Güncelleyin

Windows sizden sürücüyü otomatik olarak aramanızı veya sürücü dosyasını manuel olarak yüklemenizi ister. “Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara” üzerine tıklayın.

Windows 10’da güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak arayın

Windows’un güncellenmiş sürücü için yerel ve çevrimiçi olarak arama yapmasına izin verin. Herhangi birini bulursa, güncellenmiş sürücü otomatik olarak sisteminize indirilir ve kurulur.

Windows Sürücü Güncelleme Onayı

Şimdi PC’nizdeki bir web tarayıcısında bir web sitesi açmayı deneyin. WiFi sorunu çözülürse, web tarayıcınızdan internete erişebilmelisiniz.

Ağı Sıfırla

Bilgisayarınızdaki tüm ağ bağdaştırıcılarını kaldırın ve yeniden yükleyin ve Ağı sıfırlayarak ağ bileşenlerini orijinal durumlarına ayarlayın.

Windows 10 Ayarlar menüsünü açın ve mevcut seçeneklerden “Ağ ve İnternet” i tıklayın.

Windows 10’da Ağ ve İnternet Ayarlarını Açın

Ağ durumu sayfasını aşağı kaydırın ve “Ağ ayarlarınızı değiştirin” bölümünün altındaki “Ağ Sıfırlama” bağlantısını tıklayın.

Ağ Sıfırlama Seçeneğini Seçin

Son olarak, Ağ Sıfırlama ekranındaki “Şimdi Sıfırla” düğmesine tıklayın. Bu, tüm ağ bağdaştırıcılarını, VPN istemcilerini, WiFi parolasını ve ağla ilgili diğer şeyleri sıfırlayacaktır.

Windows 10’da Ağı Sıfırla

Ağ bağdaştırıcılarını doğru şekilde sıfırlamak için bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır. Tamamlandıktan sonra, WiFi ağınıza bağlanın ve bir web tarayıcısında bir web sitesi açarak şu anda PC’nizde internetin çalışıp çalışmadığını görün.

Yukarıda paylaşılan ipuçlarına ek olarak, Wi-Fi yönlendiricinizi de yeniden başlatmanız önerilir. Sadece şaşırtıcı bir şekilde sorunu çözebilir.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir