YouTube Videosunda Hashtag’ler Nasıl Eklenir

Hashtag’ler, sosyal medya paylaşımlarında en çok kullanılan unsurlardan biri haline geldi. Kullanıcıların içeriği ve olayları aynı hashtag’lerle izlemesini inanılmaz derecede kolaylaştırırlar. YouTube videonuza hashtagler ekleyerek aranabilirliğini artırmayı başarabilirsiniz.

Hashtag’ler, tıklanabilir olmaları için köprüler olarak eklenir ve dolayısıyla videonuza daha fazla trafik yönlendirebilir. Bir YouTube videosuna hashtag eklemek olabildiğince kolaydır. Bir videoya hashtag eklemenin iki farklı yolu vardır. Öyleyse Sally’ye gidelim ve ne olduklarını görelim.

YouTube’da Video Başlığının Üzerine Hashtag’ler Nasıl Eklenir

YouTube’da başlığın üstünde hashtag bulunan başka videolar gördüyseniz ve bunun ne olduğunu merak ettiyseniz, öyle değil. Bu, bir anınızı bile almayacak temiz, küçük bir numara.

Video başlığının üzerine hashtag eklemek için video açıklamasına hashtag eklemeniz gerekir. Açıklamadaki ilk üç hashtag, videoyu yükledikten sonra otomatik olarak video başlığının üzerinde gösterilecektir. Hashtag’ler, yalnızca başlığın kendisinde hashtag yoksa başlığın üzerinde gösterilir.

Video açıklamasına hashtag ekleyin ve ilk üç hashtag video başlığının üzerinde görünecektir.

Video Başlığına Doğrudan Hashtag Ekleyin

Video başlığına hashtag’ler de ekleyebilirsiniz. Video başlığındaki hashtag’ler köprülerdir ve bu nedenle, tıpkı açıklamadakiler gibi tıklanabilir. Başlığa hashtag’ler eklediğinizde YouTube, başlığın üzerindeki açıklamadaki hashtag’leri göstermez.

Video başlığına hashtag ekleyin.

Bir videoya hashtag eklemek, erişilebilirliğini artırmak için iyi bir tekniktir. Ancak hashtag’leri aşırıya kaçmamalısınız. Bir videoda ne kadar çok etiket olursa o kadar az alakalı hale gelirler. Aslında, bir videoda 15’ten fazla hashtag varsa, YouTube bunları tamamen görmezden gelir. Aşırı etiketleme, videonun aramalardan veya yüklemelerden kaldırılmasına bile neden olabilir.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir