iPhone Bekleme Modu Widget Ekleme ve Kaldırma

İphone Bekleme modu, iPhone’unuzda dijital fotoğraf çerçevesi görevi görmek, bilgilendirici widget’ları görüntülemek veya saat işlevi görmek gibi çeşitli uygulamaları destekleyen bir özelliktir. Amacı, dijital deneyiminize çok yönlülük ve kullanışlılık kazandırmaktır.

Bekleme modunda, ekranınızda ayrı ayrı widget’ları veya Akıllı Yığınları görüntüleyebilirsiniz; bu, Akıllı Döndürme adı verilen bir özellik ile daha da geliştirilmiştir. Akıllı Döndürme, kullanım kalıplarınızı akıllıca öğrenmek ve bunlara uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Bekleme ekranınızdaki en alakalı widget’ları otomatik olarak seçip görüntüleyerek kullanıcı deneyiminizi geliştirir.

Bu nedenle, Akıllı Döndürmenin etkinleştirildiği kişiselleştirilmiş bir Akıllı Widget Yığını, yüksek düzeyde kolaylık sağlayabilir.

Bekleme Modunda Widget’ları Yönetme

Bekleme modunda widget ekleme veya kaldırmaya ilişkin mevcut işlem, Bekleme ekranında olmanızı gerektirir.

  1. iPhone’unuzda Bekleme moduna girin. iPhone’unuzun bir güç kaynağına bağlı olduğundan ve yatay yönde bir stand üzerine yerleştirildiğinden emin olun.
  2. Bekleme modu etkinleştirildiğinde ekrandaki widget’lardan herhangi birine dokunup basılı tutun. Sol ve sağ Akıllı Yığınlar ayrı ayrı özelleştirilebilir.
  1. Devam etmek için iPhone’unuzun FaceID veya Parola aracılığıyla kimlik doğrulaması yapması gerekebilir.
  1. Kimlik doğrulamayı sağladıktan sonra widget düzenleme ekranını göreceksiniz. Buradan ilgili simgelere dokunarak ‘Akıllı Döndürme’ ve ‘Widget Önerisi’ arasında geçiş yapabilirsiniz.
  1. Widget eklemek için sol üstteki ‘+’ simgesine dokunun.
  1. Sonraki ekranda, sol kenar çubuğunda bulunan kategorilere göz atın ve bunlara dokunun. Sağ bölümde, Bekleme ekranındaki Smart Stack’e eklemek için ‘Widget Ekle’ye dokunun. Alternatif olarak, widget’ları aramak için ‘Arama’ çubuğunu da kullanabilirsiniz.
  1. Widget’ları kaldırmak için , widget düzenleme ekranında, ayrı ayrı widget’ların sol üst köşesindeki ‘-‘ işaretine dokunun.
  1. Ekranınızda bir uyarı görünecektir. Niyetinizi onaylamak için ‘Kaldır’a dokunun.

Smart Stack yerine tek bir widget’ı tutmak istiyorsanız , tutmak istediğiniz widget’lar dışındaki widget’ları tek tek kaldırın.

Benzer bir yöntemi kullanarak, Bekleme ekranındaki diğer Akıllı Widget Yığını’nı düzenleyebilirsiniz.

Bekleme modu, iOS 17’de kullanıcıların işlevselliğini artıran önemli bir özelliktir. Hava durumu güncellemeleri, takvim etkinlikleri ve gelen bildirimler gibi önemli verileri basit ve görünür bir şekilde görüntüler. Bu ekranı bireysel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirmek, önemli bildirimleriniz ve etkinlikleriniz hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir