Strafor Nasıl Boyanır

Strafor’un pürüzlü gözenekli yüzeyi boyamayı zorlaştırabilir. Bu yazımızda , Straforun nasıl boyanacağıyla ilgili bir bilgiler paylaşılmıştır. Strafor birçok el sanatları projesi için temel bir unsurdur. Farklı şekiller, stiller ve ortamlarla kullanılabilir. Bununla birlikte, yumuşak görünümü nedeniyle, straforun da sıklıkla boyanması gerekir. Bu zor öğeyi boyamak göründüğünden çok daha zor olabilir. Strafor boyama için hangi boya kullanılmalı Straforu boyamanın ilk […]

Strafor’un pürüzlü gözenekli yüzeyi boyamayı zorlaştırabilir. Bu yazımızda , Straforun nasıl boyanacağıyla ilgili bir bilgiler paylaşılmıştır. Strafor birçok el sanatları projesi için temel bir unsurdur. Farklı şekiller, stiller ve ortamlarla kullanılabilir. Bununla birlikte, yumuşak görünümü nedeniyle, straforun da sıklıkla boyanması gerekir. Bu zor öğeyi boyamak göründüğünden çok daha zor olabilir.

Strafor boyama için hangi boya kullanılmalı

Straforu boyamanın ilk kuralı doğru boyayı kullanmaktır. Ham maddeye sadece özellikle Strafor ile çalıştıklarını belirten boyalar uygulanabilir. Diğer her boya, özellikle sprey boya, köpükle reaksiyona girecek kimyasallar içerebilir. Strafor üzerine düzenli sprey boya köpüğün aslında “erimesine” neden olur, bu da öğede büyük delikler oluşturur.

Bu yüzden strafor dostu bir boyaya sahipseniz, birkaç adım izlemeniz gerekir. Straforun içinde delikler olduğundan, boya sadece düzgün bir şekilde kaymaz. Pürüzlü yüzey üzerinde rengi uygulayarak, boyayı köpüğe “ovalamanız” gerekir. Bu genellikle bir tanesi deliklere girmek ve diğeri yüzey üzerinde pürüzsüz olmak için iki kat yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Strafor dostu olmayan bir boya kullanmanız gerekiyorsa, önce Strafor’u örtmeniz gerekir. Bu görev için kullanılan birçok ürün var.  Bunlardan en sık kullanılanı sıvadır.  Kullanılacak en iyi ürün “Köpük Kaplama” dır. Uygulanması kolaydır ve istenen görünüme bağlı olarak ince veya kalın olabilir.

Strafor kaplarken pürüzsüz bir şekil tutmak zor olabilir. Kaplamayı ince bir tabakaya uygulayarak ve kurumaya bırakarak mükemmel bir kaplama yapılabilir. Ardından yüzey tekrar mükemmel olana kadar pürüzlü noktaları zımparalayabilirsiniz. Sonra başka bir kat ile örtün, kurumaya bırakın ve tekrar zımparalayın. Bu size güçlü bir yüzey ile mükemmel şekilli bir ürün vermelidir.

Kaplama kuruduktan sonra, straforun reaksiyona girmesi ve erimesi konusunda endişelenmeden istediğiniz boya veya diğer dekorasyonları uygulayabilirsiniz.

Bu konuda sorularınızı yorum kısmında yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top