İPhone'da Aynı Anda Birden Çok Hatırlatıcı Nasıl Düzenlenir

Bu uzun hatırlatma listelerini iOS 14’te son derece kolaylıkla yönetin

İPhone’lardaki hatırlatma listeleri, pek çok durumda tam anlamıyla kurtarıcılarımızdır. Ve bazen bu hatırlatma listeleri çok uzun sürüyor. Hatırlayabileceğiniz veya hatırlamayacağınız bir şansa bırakmak yerine bir not almak daha iyidir, değil mi? Ancak bu uzun listeleri yönetme düşüncesi de kalbimizi biraz korkutuyor.

İOS 14 ile bu uzun listeleri yönetmek o kadar göz korkutucu bir görev gibi görünmeyecek. Anımsatıcı listeleri artık kullanıcıların aynı anda birden fazla anımsatıcı düzenlemesine izin verecek. Tamamen yeni iOS 14’te aynı anda birden fazla hatırlatıcı için tarih ve saati tamamlayabilir, işaretleyebilir ve atayabilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca, bunları başka bir listeye taşıyabilir veya tek bir hamlede silebilirsiniz.

Paylaşılan bir listedeki hatırlatıcılar için, birden çok hatırlatıcıyı düzenlemek, tek seferde başka birine birden fazla hatırlatıcı atamanıza da olanak tanır.

Birden fazla hatırlatıcı düzenlemek için listeyi açın ve ekranın sağ üst köşesindeki ‘Diğer seçenekler’ simgesine (daire içinde üç nokta) dokunun.

Ekranda görünen menüden ‘Hatırlatıcıları Seç ..’ seçeneğine dokunun.

Düzenlemek istediğiniz hatırlatıcılara dokunarak onları seçin. Bu hatırlatıcıları işaretlemek, tamamlamak veya atamak için, şimdi ekranın sağ alt köşesindeki ‘Diğer seçenekler’ simgesine (bir daire içinde üç nokta) dokunun ve menüden uygun seçeneği seçin.

Tarih ve saati atamak / değiştirmek için ekranın sol alt köşesindeki takvim simgelerine dokunun.

Görevler için bir tarih, saat ve tekrar döngüsünü belirtin ve ‘Uygula’ya tıklayın.

Seçilen hatırlatıcıları yeni bir listeye taşımak için, alttaki araç çubuğunda bulunan ‘Klasör’ simgesine dokunun ve onları taşımak istediğiniz listeyi seçin. Seçilen hatırlatıcıları silmek için ‘Sil’ seçeneğine (çöp kutusu simgesi) dokunun.

İOS 14’teki pek çok şey gibi, hatırlatıcılar da daha iyi hale geliyor. Değişikliklerden görünüme, paylaşılan listelerdeki kişilere hatırlatıcılar atama, aynı anda birden fazla hatırlatıcı düzenleme ve çok daha fazlası, kullanıcılar bir sürpriz içindedir.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir