İPhone Kameranızda Flaş Nasıl Kapatılır

Flaş kapalıyken ortam ışığında harika resimlere tıklayın Temel fotoğrafçılık becerilerine sahip olan herkes, ‘flaş’ın zaman zaman resmi tamamen mahvedebileceğini fark eder. Ortam aydınlatmasında tıklarken flaşa ihtiyacınız yok. Çoğu profesyonel fotoğrafçı flaşı tamamen kapatır ve yalnızca ihtiyaç duyulduğunda etkinleştirir. Flaş, istenmeyen ışıklandırma, parlama, kırmızı gözler ve istenmeyen bir cilt parlaklığını resme ekler. Bazı harika resimleri tıklamak […]

Flaş kapalıyken ortam ışığında harika resimlere tıklayın

Temel fotoğrafçılık becerilerine sahip olan herkes, ‘flaş’ın zaman zaman resmi tamamen mahvedebileceğini fark eder. Ortam aydınlatmasında tıklarken flaşa ihtiyacınız yok. Çoğu profesyonel fotoğrafçı flaşı tamamen kapatır ve yalnızca ihtiyaç duyulduğunda etkinleştirir.

Flaş, istenmeyen ışıklandırma, parlama, kırmızı gözler ve istenmeyen bir cilt parlaklığını resme ekler. Bazı harika resimleri tıklamak istiyorsanız, birincil yaklaşımınız flaşı kapatmak olmalıdır. Bazı kullanıcılar flaş ayarlarını ‘Otomatik’te tutar, ancak çoğu bu seçeneğin kendilerine ait olmasını ve telefonlarının ne zaman flaş kullanacağına karar vermesine izin vermemeyi sever.

Ayrıca, flaşın felakete dönüştüğü durumlarda olmuş olmalısınız. Örneğin, şaka yaparken arkadaşlarınızın veya uyurken birinin resimlerini gizlice tıklamak. Her iki durumda da flaş, resmin arkasındaki tüm fikri geçersiz kılar. Bu nedenle, her iPhone kullanıcısının flaşı nasıl kapatabileceklerini bilmesi gerekir.

Flaşı kapatmak için önce iPhone ana ekranından ‘Kamera’ uygulamasını açmanız gerekecek. Uygulamayı bulduktan sonra, açmak için simgeye dokunun.

Sol üst köşede flaş simgesini bulacaksınız. Çevresindeki daire sarıysa, flaş açılır. Kapatmak için flaş simgesine bir kez dokunun.

Şimdi flaş simgesinin üzerinde, flaşın kapatıldığını gösteren bir çizgi bulacaksınız.

Artık, onu mahvetme korkusu olmadan ortam aydınlatmasında bazı şaşırtıcı resimleri tıklayabilirsiniz. Flaşı açmak veya kapatmak tamamen duruma bağlıdır ve en iyi sonuçlar için ikisi arasında geçiş yapmaya devam etmeniz gerekecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top