iPhone 6 iOS 11.4 güncellemesi: Nasıl ve ne zaman alacaksınız

İOS 11.4 güncellemesi şu anda iPhone 6 ve 6 Plus dahil tüm desteklenen iPhone modelleri için beta kanalı altında mayalanmaktadır. Son zamanlarda güncelleme beta aşama 3’e ulaştı ve görünüşe bakılırsa, yakında herhangi bir zamanda halka açık bir sürüm için doğru yolda gibi görünüyor.

Apple, 4 Haziran’da Kanada’da WWDC 2018 etkinliğini düzenleyecek. Şirket muhtemelen iOS 12’nin geliştirici önizlemesini yeni MacBook’ların lansmanının yanı sıra etkinlikte yayınlayacak. Bu nedenle, en önemli iOS güncellemesinin ortaya çıkmasına yalnızca bir ay kadar uzaktayız. Ancak bundan önce, iOS 11.4’ü desteklenen iPhone modellerinde çok yakında alabilirsiniz.

İPhone 6, iOS 11.3 güncellemesini pek iyi karşılamadı. Piyasaya sürüldüğünden beri, iPhone 6 kullanıcıları telefonlarındaki yavaş performans ve biraz zayıf pil ömründen şikayet ediyorlar. Ancak yakın zamanda yayınlanan iOS 11.3.1 güncellemesi sayesinde birçok kullanıcı için cihazın performansı normale dönmüş gibi görünüyor.

Dolayısıyla, iPhone 6 iOS 11.4 güncellemesinin genel sürümünün performansını yavaşlatıp yavaşlatmayacağı veya her şeyi sağlıklı tutup tutmayacağı görülmeye devam ediyor. Ancak iOS 11.4’ün herkese açık beta sürümlerinden anlayabildiğimiz kadarıyla mükemmel bir sürüm olacak.

İPhone 6’nızda herkese açık beta sürümleri çalıştırmakta sorun yaşamıyorsanız, iOS 11.4 beta sürümünü hemen telefonunuza yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken cihazınızı beta programına kaydettirmek ve anında iPhone 6’nızda iOS 11.4 beta 3 OTA güncellemesini alacaksınız.

iPhone 6 iOS 11.4 çıkış tarihi

İOS 11.4 beta 3. aşamaya ulaştı ve ayrıca desteklenen tüm iPhone modellerinde oldukça iyi durumda. Bu nedenle, Apple’ın güncellemeyi kamuoyuna yayınlaması uzun sürmemeli. Tahminimiz, iPhone 6’da iOS 11.4 güncellemesini Mayıs ayı sonuna kadar (WWDC 2018’den hemen önce) alacaksınız.

Bununla birlikte, güncellemeyi iPhone 6’nıza yüklemek istiyorsanız, beta yazılım programına da kaydolabilir ve iOS 11.4 beta güncellemesini anında telefonunuzda beklemeden alabilirsiniz.

Şu anda iPhone 6’nıza iOS 11.4 beta nasıl yüklenir

  1. Bilgisayarınızdaki iTunes’u kullanarak iPhone 6’nızı yedekleyin.
  2. İPhone 6’nızda Safari tarayıcısını kullanarak beta.apple.com/profile adresine gidin.
  3. İPhone’unuza yapılandırma profili indirmeniz İndirme profil butonuna tıklayın.
  4. İstendiğinde, ekrandaki talimatları izleyerek konfigürasyon profilini kurun.
  5. Profili yükledikten sonra iPhone 6’nızı yeniden başlatın.
  6. Yeniden başlatma tamamlandığında, Ayarlar »Genel» Yazılım Güncelleme bölümüne gidin, iOS 11.4 beta sürümünün indirilebileceğini göreceksiniz.
  7. İndirme tamamlandığında iOS 11.4 beta güncellemesini bir kez yükleyin.

İPhone 6’nıza iOS 11.4 beta yüklemek için yapmanız gereken tek şey bu.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir