iPhone’da iMessage Gönderimi Nasıl İptal Edilir?

iPhone’da iMessage Gönderimi Nasıl İptal Edilir? Yanlış kişiye yanlışlıkla mesaj mı gönderdiniz? Hatanız için endişelenmeyin ve iOS 16 çalıştıran iPhone’unuzdaki ‘Göndermeyi Geri Al’ seçeneğini kullanarak izlerini hızla silin. Mesajlaşma her zaman zahmetsiz dijital iletişim için ayrılmaz bir araç olmuştur. Ve iMessage gibi anlık mesajlaşma araçlarının başlaması, yalnızca hizmetin sürekli büyümesini kolaylaştırdı. Şimdi, mesajlaşırken oldukça yaygın […]

iPhone’da iMessage Gönderimi Nasıl İptal Edilir?

Yanlış kişiye yanlışlıkla mesaj mı gönderdiniz? Hatanız için endişelenmeyin ve iOS 16 çalıştıran iPhone’unuzdaki ‘Göndermeyi Geri Al’ seçeneğini kullanarak izlerini hızla silin.

Mesajlaşma her zaman zahmetsiz dijital iletişim için ayrılmaz bir araç olmuştur. Ve iMessage gibi anlık mesajlaşma araçlarının başlaması, yalnızca hizmetin sürekli büyümesini kolaylaştırdı.

Şimdi, mesajlaşırken oldukça yaygın hale geldi: birden fazla kişiyle sohbet ediyorsunuz ve sonunda yanlış metni yanlış kişiye gönderiyorsunuz. Arkadaşına rastgele bir mesaj atsan sorun olmaz. Ancak, yanlışlıkla patronunuza veya başka bir meslektaşınıza mesaj attığınızda tamamen farklı bir top oyunudur.

Yarışma bir süredir mesajı silme özelliğini sunduğundan iMessage partiye biraz geç gelse de, geç kalmak hiç gelmemekten daha iyidir. iOS 16’da, sonunda bir iMessage’ı gönderdikten sonra silebilirsiniz, böylece yalnızca sizin tarafınızdan değil tüm konuşmadan silinir. Temel olarak, önceden gönderilmiş bir mesajı geri gönderebilirsiniz. Gönderme iptali, metin mesajları için değil, yalnızca iMessage için kullanılabilir.

Ancak özelliği çevreleyen birkaç kısıtlama var. Bir mesajı ancak ilk gönderdikten sonra on beş dakikaya kadar geri alabilirsiniz. Ek olarak, mesajın alıcısı da iOS 16’da olmalıdır, aksi takdirde gönderilen mesajı silemezsiniz. Mesaj sizin tarafınızdan silinse bile, iOS 15 veya daha düşük sürümlerde ise alıcı tarafında olmayacaktır. Belki ilerde değişir ama şimdilik durum bu.

Ancak, mesajınızda sadece bir yazım hatası yaptıysanız ve bunu düzeltmeniz gerekiyorsa, göndermeyi geri almayın, bunun yerine mesajı hızlı bir şekilde düzenleyin ve kendinizi bu utançtan kurtarın. Bir mesajı nasıl düzenleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, konuyla ilgili özel makalemize göz atmaktan çekinmeyin.

Not: Bu bir beta özelliğidir ve genel olarak iOS 16’nın 2022 sonbaharında herkese açık olarak yayınlanmasına kadar kullanılamayacak.

Gönderilmiş Bir Mesajı Geri Almak için Mesajlar Uygulamasına gidin

Eh, orada sürpriz yok; bir mesajı geri çekmek, sizin tarafınızdan herhangi bir çaba gerektirmez. Tek yapmanız gereken, göndermek istediğiniz mesajı içeren konuşma dizisine gitmek ve oradan eylemi gerçekleştirmek.

İlk önce, ana ekrandan veya iPhone’unuzun uygulama kitaplığından Mesajlar uygulamasına gidin.

Ardından, göndermek istediğiniz mesajın bulunduğu konuşma dizisine gidin.

Bundan sonra, ileti dizisindeki mesajı bulun. Bulunduktan sonra, dokunsal geri bildirim alana ve bağlam menüsü görünene kadar mesaja dokunun ve basılı tutun.

Ardından, içerik menüsünden, mesajı geri almak ve alıcının okumasını engellemek için ‘Göndermeyi Geri Al’ seçeneğine dokunun.

Mesaj geri çekildiğinde, diğer kişi bir mesajı silmiş olduğunuzu görebilir. Yine de bu, orijinal mesajı görmelerinden daha iyidir.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top