İMessage'da Gomoku Nasıl Oynanır?

Her gün akılsız bir oyun yerine uyarıcı bir oyunu tercih eden insanlar için mükemmel bir oyun.

Eski masa oyunu Gomoku sadece Doğu’da popüler değil. Bu soyut strateji oyununa Batı’da da bayılıyor. Ancak bu harika oyunun hala farkında değilseniz, bir ziyafet içindesiniz. Arkadaşlarıyla oynamak için beklemek zorunda kalacaklarını düşünenler için, tüm ‘sosyal uzaklaşma’ durumu hafifledikten sonra, hadi bu kötü düşünceleri bir kenara bırakalım.

Apple kullanıcıları, iMessage üzerinden arkadaşlarıyla Gomoku oynayabilir. Daha önce iMessage’da hiç oyun oynamadıysanız, cüretle söyleyelim – çifte ikram! İMessage üzerinden oyun oynamak, geleneksel çevrimiçi oyunlardan çok daha kullanışlıdır. Karşıdaki kişinin çevrimiçi olmasını beklemek zorunda değilsiniz: sadece bir oyuna başlayın ve diğer kişi zamanı olduğunda ona ulaşabilir.

İMessage üzerinden oyun oynamanın bir başka avantajı da, tüm oyunu tek seferde oynamak zorunda olmamanızdır. Ne zaman boş zaman bulsan sırana gel. Ve diğer oyuncu da aynısını yapardı. İMessage’daki her dönüş bir mesaj olarak gönderilir, böylece mesajı açabilir, diğer oyuncunun ne oynadığını görebilir, sıranızı oynayabilir ve mesajı istediğiniz zaman gönderebilirsiniz. Bu kadar sofistike. Öyleyse başlayalım!

İMessage’da Gomoku Nasıl Bulunur?

Gomoku’yu iMessage’da oynamak için önce oyunu Mesajlar uygulamasına yüklemeniz gerekir. Bu oyunlar, cihazınızda bağımsız uygulamalar olarak değil, yalnızca iMessage içinde oynanabilir.

İPhone’unuzdaki Mesajlar uygulamasına gidin ve bir iMessage konuşma dizisini açın. Mevcut bir sohbeti açabilir veya yeni bir sohbet başlatabilirsiniz.

Ardından, mesajlaşma metin kutusunun solundaki ‘Uygulama Çekmecesi’ simgesine dokunun.

İMessage uygulamalarının seçenekleri altta görünecektir. App Store’u açmak için App Store simgesine dokunun.

Şimdi ‘Ara’ simgesine dokunun ve ‘GamePigeon’ uygulamasını arayın. Bunun yerine Gomoku’yu ararsanız, eli boş kalırsınız. GamePigeon, Gomoku ve Mancala, 8 top bilardo gibi diğer oyunları şemsiyeleri altında sunan iMessage’daki iki oyunculu oyunların bir koleksiyonudur.

GamePigeon’u iMessage uygulamalarınızın listesine eklemek için ‘Al’ düğmesine dokunun.

Gomoku Nasıl Oynanır?

Artık oyun gerçekten telefonunuzda olduğuna göre, onu oynamanın gerçek işine geçmenin zamanı geldi. Uygulamayı kurduktan sonra, App Store’u kapatın ve Uygulama Çekmecesine geri dönün. Sağdaki simgelere gitmek için sola kaydırın ve ‘GamePigeon’ simgesine dokunun.

Mevcut tüm oyunlar görünecektir. Gomoku için küçük resme dokunun.

Oyun, mesaj metin kutusuna yüklenecektir. Oyun davetini göndermek için ‘Gönder’ düğmesine dokunun. Diğer kişi sizinle bir oyuna girmeyi seçerse ilk sırayı oyuna alacaktır.

Oyun kuralları

İMessage oyunu 12 × 12 tahtadan ve siyah beyaz taş setlerinden oluşur. Oyuncu 1 siyah taşları otomatik olarak alır. Her iki oyuncu da sırayla kendi renklerinden bir taşı karoların kesişme noktasına yerleştirir. Oyunun amacı, tahtaya arka arkaya yerleştirilmiş 5 taşınızı almaktır.

Sıranızı oynamak için, taşı kavşağa yerleştirin ve alttaki ‘Gönder’ düğmesine dokunun. Rakibe hamlenizi göndermeden önce taşınızın konumunu istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Ancak ‘Gönder’ düğmesine bir kez dokunduğunuzda, onu değiştiremezsiniz – değiştirilemez olduğunu söyleyebilirsiniz.

Tahtada yatay, dikey veya çapraz olarak beş ardışık taş alan ilk oyuncu kazanır. Bu nedenle, 5 ardışık taşınızı tahtaya almaya çalışmanın yanı sıra, diğer oyuncunun taşlarının da kazanma kalıbını oluşturmasını engellemelisiniz. Oyunun temellerini öğrendikten sonra, kazanmak için hamlelerinizi strateji haline getirmeniz gerekecek.

Önemli İpucu: İlk sırayı alan oyuncu, geleneksel olarak ikinci oyuncuya karşı kazanma şansını artıran bir avantajdan yararlanır. Yani, Gomoku maçı yapmak istediğinizde, uygulayabileceğiniz ilk strateji, arkadaşınızın size oyun daveti göndermesini sağlamaktır, böylece ilk sırayı siz elde edebilirsiniz!

Gomoku, siz ve arkadaşlarınız için beyninizin tam olarak doğru miktarda meşgul olması gereken – ne bir görev gibi hissettirecek kadar çok ne de sıkılmaya başladığınız çok az şey – heyecan verici bir eğlence olduğunu kanıtlayacaktır. Ne için bekliyorsun?

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir