Mac'te Windows Klavyesi Nasıl Kullanılır

Microsoft Windows’tan bir macOS bilgisayara geçmek yeterince zordur ve klavye kısayollarını çok kullanan biriyseniz ve Windows klavyenizi Mac deneyimine getiriyorsanız, kendinizi bir kabusa hazırlayın. Mac’teki klavye kısayolları, bir Windows sistemine kıyasla tam anlamıyla karışıktır. Yolculuğunuza biraz huzur getirmek için, burada Windows klavyenizi bir Mac’e dönüştürmek için bazı hızlı ipuçları. Klavyenizde ‘Alt’ ve ‘Kazan’ tuş başlıklarını […]

Microsoft Windows’tan bir macOS bilgisayara geçmek yeterince zordur ve klavye kısayollarını çok kullanan biriyseniz ve Windows klavyenizi Mac deneyimine getiriyorsanız, kendinizi bir kabusa hazırlayın.

Mac’teki klavye kısayolları, bir Windows sistemine kıyasla tam anlamıyla karışıktır. Yolculuğunuza biraz huzur getirmek için, burada Windows klavyenizi bir Mac’e dönüştürmek için bazı hızlı ipuçları.

Klavyenizde ‘Alt’ ve ‘Kazan’ tuş başlıklarını değiştirin

Klavyenizin tuş başlığı değiştirmeyi destekleyip desteklemediğini kontrol edin. Mekanik bir klavyeniz varsa, klavye tuşlarını değiştirmek zahmetsiz olmalıdır. Mekanik bir klavye değilse, tuşları değiştirmek için klavye çerçevesini sökmeniz gerekebilir. Her iki durumda da, tuş başlıklarını değiştirmeden önce klavyeyi çıkarmanız şiddetle tavsiye edilir.

Bu basit hack, Windows klavye düzeninizi Apple klavyeninkiyle eşleştirmede büyük bir fark yaratacaktır.

Klavye Ayarlarında Değiştirici tuşları değiştirme

Klavyenizdeki “Alt” ve “Win” tuşlarını değiştirdikten sonra, Mac’inizde “Sistem Tercihleri” ni açın ve “Klavye” seçeneğini seçin.

Klavye ayarları ekranından, pencerenin sol alt kısmındaki ‘Değiştirici tuşlar’ düğmesine tıklayın.

Klavyenin yeni (Mac benzeri) düzeniyle eşleşecek şekilde ‘Option’ ve ‘Command’ tuşlarının değiştirici tuşlarını değiştirin / yeniden eşleştirin.

Tamamlandığında, değişiklikleri uygulamak için Tamam düğmesine tıklayın.

Mac’teki Komut tuşu pek çok şey yapar ve Apple klavyesi ve diğer macOS’a özgü klavyelerde olduğu gibi boşluk çubuğunun yakınında olması daha iyidir. Yukarıda önerilen düzen, Windows klavyesinde macOS klavye kısayollarını kullanmayı kolaylaştırmalıdır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top