Uzaktan Çalışma için En İyi 10 Sohbet / Mesajlaşma Uygulaması

2020 yılı, başladığından beri pek çok lanet ve nimetler getirdi. Tüm kaosun ortasında, yolumuza çıkan bir nimet evden çalışmaktır. Bu, bizden önceki birçok neslin aklına bile gelemediği bir nimettir.

Bu nedenle, çevrimiçi ortamda gerçekleşen gazilyonlarca şey ve bunların hepsi arasında hayati önem taşıyan iş ile, iş bağlantısını devam ettirmek hayati bir gereklilik haline geliyor. İşte evden gerçek zamanlı iş iletişiminizi geliştirmenize yardımcı olacak en iyi 10 uygulama.

Gevşek

Slack, ekibiniz için en verimli iş iletişimi modlarından biridir. Belirli kanallar oluşturabilir ve hatta özel sohbetler gerçekleştirebilirsiniz (psst, hepsi okunabilir). Görüntüleri, gifleri, bağlantıları ve belgeleri kolayca göndermenin yanı sıra, sesli ve görüntülü aramaların da Slack’te yapılması oldukça basittir.

Ayrıca aynı organizasyon içinde iki ayrı çalışma ekibiniz olabilir ve Slack’te ikisi arasında geçiş yapabilirsiniz. Kanallar söz konusu olduğunda bile, bu grupları yalnızca ekibin belirli üyeleri için güvence altına alabilirsiniz. Bahisler, emojiler ve hatırlatıcılar da kolay bir yol.

Bolluğu görüntüle

Zoom Cats

Günümüzün video konferans uygulamalarındaki bu en iyi oyuncu Zoom, aynı zamanda çalışma ekibi işbirlikleri için de harika bir yerdir. Temel plan kullanıcısı olmanız (ücretsiz) farketmez, yine de verimli bir şekilde bireysel sohbetler yapabilir ve ayrı gruplar da oluşturabilirsiniz. Dosyaları, belgeleri veya diğer bağlantıları göndermek, Zoom’a yalnızca bir tık uzağınızda. Kullanıcılara hem ekip içinden hem de dışarıdan mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca, hem özel hem de grup sohbetleri için video görüşmeleri yapabilirsiniz.

Yakınlaştırılmış sohbeti görüntüle

Microsoft Teams

Microsoft Teams, çok sayıda küçük ekibi olan daha büyük şirketler için harika çalışıyor. Bu iş sohbeti uygulaması yalnızca video görüşmeleri / toplantılar yapılmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda önemli toplantıları da planlayabilirsiniz. İş sohbetlerinin yanı sıra, çeşitli diğer Microsoft uygulamalarını Teams ile günlük iş hayatınıza entegre edebilirsiniz. Bu kullanışlı uygulamalardan biri, kendiniz ve iş arkadaşlarınız için kolayca hatırlatıcılar ayarlayabileceğiniz hatırlatma uygulamalarıdır.

Microsoft ekiplerini görüntüleyin

HipChat

Hipchat, Atlassian tarafından iş sohbetleriniz için kullanabileceğiniz bir sohbet uygulamasıdır. Hipchat ile görüntülü görüşmeler ve ekran paylaşımı yoluyla verimli iş toplantıları yapabilirsiniz. Ayrıca dosyaları ve diğer dokümanları bireyler ve gruplarla paylaşabilirsiniz. Buradaki sohbet gruplarına ‘Odalar’ denir ve bir Hipchat hesabında sınırsız sayıda odanız olabilir. Ayrıca, uygulamayı ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Hipchat’i görüntüle

Ön

Sizinki yalnızca bir müşteri hizmeti, satış veya bu tür kuruluşlarsa, Front harika bir iş işbirliği uygulamasıdır. Bu uygulama, tüm gelen kutularınızı tek bir yere çeker; buradan iş arkadaşlarınıza e-postalar atayabilir ve ileti dizilerini ileri geri göndermeden yanıtlayabilirsiniz.

Uygulama, organizasyon ve müşterileriniz arasında bir köprü görevi görür; bu, müşterilerinizle bile gerçek zamanlı konuşmalar yapabileceğiniz ve ekip arkadaşlarınızı da aynı sohbetlere taşıyabileceğiniz anlamına gelir.

Ön görünümü

Karşılaştırmak

Tauria, gizli iş iletişimi için harika bir yerdir. Konuşmanız çok önemli olmasa bile, bu uygulama yine de takım arkadaşlarınızla uçtan uca şifreli bir sanal ilişki sağlar. İşle ilgili video görüşmeleri yapmanın yanı sıra, toplantıları hızlı bir şekilde planlayabilirsiniz. Önemli dosyaları, belgeleri ve diğer temel unsurları korumak için Tauria bulut depolamasını da kullanabilir ve müşterilerinizle veya Tauria alanı dışındaki herhangi biriyle paylaşmak için güvenli bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Örneği görüntüleyin

Google Sohbet

Google sohbeti veya başka bir deyişle, işletmeler için Hangouts yalnızca G Suite kullanıcılarına sağlanır. Bireysel meslektaşlarınız veya gruplarla (odalar) sohbet edebilir ve ayrıca görüntülü görüşmeler yoluyla çevrimiçi toplantılar yapabilirsiniz. Bilgisayar dosyalarını yüklemenin yanı sıra, herhangi bir sohbette Google Drive dosyalarını ve internet bağlantılarını da gönderebilirsiniz. Google botları size yardımcı olmak için orada. Uzun bir konuşma yaptıysanız ve önemli bir mesaj bulamazsanız, Google bot arkanızda. Google sohbet, Gmail’inize de entegre edilebilir.

Google sohbeti görüntüleyin

ProofHub

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama işle ilgili tüm iletişiminiz için bir merkezdir. Proofhub, yalnızca ekip arkadaşlarınızla sohbet etmekle kalmayıp aynı zamanda tüm sanal iş akışının mükemmel bir yerde olmasını sağlamak için sağlıklı bir platformdur.

Bu uygulamayı, şirket içindeki geri bildirimleri geliştirmeye yardımcı olmak ve sorunsuz ekip tartışmaları yapmak için kullanabilirsiniz. E-posta gibi çeşitli yönleri günlük işlerinize entegre etmek çok fazla boşluğu azaltır. Ayrıca, sohbetlerde duyurular, hatırlatıcılar gönderebilir ve bahsetmeleri kullanabilirsiniz.

Proofhub’I GÖRÜNTÜLE

Birlik Messenger

Askerlerinize Troop Messenger ile anında mesaj gönderin. Bu uygulama, sanal ofisi daha sorunsuz hale getirmeye yardımcı olacak çeşitli özelliklere sahiptir. Takım arkadaşlarınızla sesli veya görüntülü görüşmeler yapabilir, hatta sesli notlar gönderebilirsiniz. Sınırlı özel mesajlaşmaya izin verilmesine rağmen, sonunda bu sınırlı bireysel mesajların kaydı olmayacaktır. Troop Messenger ayrıca sanal bir ortak çalışma alanı gibi diğer şirketlerle de işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Troop messenger’ı görüntüle

Ryver

Ryver, e-posta ve mesajlaşmayı birleştirebileceğiniz başka bir platformdur. Bu uygulama, çalışma ekiplerinin metin, sesli ve görüntülü görüşmeler yoluyla etkili iletişim kurmasını sağlar. Arama başına en fazla beş katılımcıyla grup görüşmeleri yapabilirsiniz. Ryver ayrıca görev listelerini basitleştirmeye ve bu görevlerin her birinde verimli ayrıntılar oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca Hangouts, Dropbox, Gmail gibi favori araçlarınızı uygulamaya da getirebilirsiniz.

Ryver’ı görüntüle

Bu iş sohbeti uygulamalarının her biri, kendi iş birliği özünü sanal ofislerinize getiriyor. İş akışını devam ettirin. Yolda engel veya virüs olup olmadığı önemli değil, evde kalın, güvende kalın ve acele edin!

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir