TikTok’ta Kayıp Taslaklar Nasıl Kurtarılır

TikTok’un taslak klasörü, üzerinde çalıştığınız bir videoyu yüklemeye tam olarak hazır olmadığınız zamanlarda kullanabileceğiniz bir araçtır. TikTok, videonuzu kaydetmeye, düzenlemeye veya düzenlemeye devam etmek için taslaklarınıza geri dönmenizi sağlar.

Ancak, taslaklarınızı kaybetmek düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Oluşturduğunuz bir taslağı bulmakta zorlanıyorsanız, TikTok taslaklarınızı almak için bakabileceğiniz birkaç yer aşağıda verilmiştir.

1. TikTok Taslağınızı Tüm Cihazlarda Arayın

TikTok’u birden fazla cihazda kullanıyorsanız kayıp bir TikTok taslağını bulmanın ilk adımı diğer cihazlarınızı kontrol etmektir. Taslak klasörü, içeriği daha sonra TikTok’ta planlamak üzere depolamak için yararlı bir araçtır. Ancak, taslakları kaybetmek alışılmadık bir durum değildir.

TikTok taslakları yerel olarak kaydedilir. Bu, taslakların, taslağı oluşturduğunuz cihaza kaydedildiği anlamına gelir. Dolayısıyla, bir TikTok videosu yapıyorsanız ve bunu iPad’inizdeki taslaklarınıza kaydederseniz, o taslak iPhone’unuzun TikTok uygulamasının taslak klasöründe görünmez.

Her iki cihazda da aynı hesapta oturum açmış olsanız bile, taslağınız yalnızca oluşturulduğu orijinal cihaza kaydedilecektir. Bu taslak klasör, TikTok profil sayfanızda bulunabilir. Taslaklar ilk video alanında görünür ve herhangi bir zamanda klasörünüzde kaç tane taslak olduğunu gösterir.

 

 

2. Film Rulonuzda Arama Yapın

TikTok, taslaklarınızı film rulonuza kaydetmenize izin vermese de, TikTok videolarınızda kullanmak üzere film rulonuzdan videolar yükleyebilirsiniz. Bir TikTok taslağını kaybettiyseniz ancak orijinal videoları film rulonuzda bulabiliyorsanız bu, bir zamanlar kaybolanları yeniden oluşturmanıza yardımcı olabilir.

TikTok’a yüklediğiniz videoları bulmakta zorlanıyorsanız, iPhone Fotoğraflar uygulamanızda veya Android galerinizde son silinen klasörünüze bakmayı unutmayın.

iCloud’unuz varsa, silinen öğeler henüz iCloud’dan silinmemiş olabileceğinden, orayı da kontrol edebilirsiniz. Kontrol etmek için resmi iCloud sitesine gidin.

Ne yazık ki, silinen taslakları yeniden oluşturmak ve orijinal videoları bulmaktan başka bir yolu yoktur. TikTok sayfanızda göremiyorsanız, kayıp taslakları bulmak yerine odak noktanızı kayıp videoları bulmaya çevirmelisiniz.

Taslakları Almaya Çalışırken Ne Yapmamalısınız?

Teknolojiyle ilgili bir sorunu çözmenin yaygın bir yolu, cihazınızı sıfırlamak veya kaldırıp yeniden yüklemektir. Ancak bu düzeltmenin TikTok ile çalışmayacağını belirtmek önemlidir.

TikTok’u silmeyin. Bunu yapmak, o cihazda kayıtlı olan diğer tüm taslaklarınızı kaybetmenize neden olur.

Dosyanızı bulamıyorsanız TikTok taslaklarını kaybetmeyi nasıl önleyeceğinize dair kılavuzumuzu mutlaka okuyun.

Bir Veri Talebiyle TikTok Taslaklarını Kurtarabilir misiniz?

Kayıp taslakları ararken atlayabileceğiniz başka bir şey de TikTok’tan hesap verilerinin indirilmesini istemektir. TikTok’un ayarlarında, TikTok’un hesabınız hakkında sakladığı tüm verileri talep etme seçeneği vardır. Bazıları bu veri talebinin size kayıp taslaklarınızı vereceğine inanıyor. Ancak, bunu test ederken, dosya isteğinde daha önce silinmiş veya silinmemiş hiçbir taslak görünmedi.

Veri talebinin bir video klasörü vardır, ancak bağlantıların her birine baktıktan sonra, dosya talebinin size yalnızca yayınlanan TikTok videoları hakkında veri verdiği açıktır.

3 Resim

Ne de olsa taslak videolar bir cihazda yerel olarak depolandığından, TikTok bu dosyalara sunucularında sahip olmayacaktı.

Kayıp TikTok Taslakları Kurtarılabilir mi?

Taslağınızı “yanlış yerleştirdiyseniz” veya bir kopyasını manuel olarak kaydettiyseniz, taslağınızı geri alabilirsiniz. Ancak, uygulamayı kaldırmanız ve dolayısıyla yerel dosyaları silmeniz nedeniyle taslağınızı kaybettiyseniz, videoyu kurtaramazsınız. Taslaklar yalnızca yerel cihazlara kaydedildiğinden, onları kurtarmanın tek yolu taslağı yaptığınız cihazı bulmaktır.

Ne yazık ki artık herhangi bir cihazdaki taslak klasörünüzde olmayan taslaklar geri alınamaz ve kalıcı olarak kaybolur. Bunun nedeni, TikTok’un taslakları, yıllardır çok alıştığımız gibi bir bulut depolama biçimi yerine yerel depolamaya kaydetmesidir.

Umarım gelecekte taslakları hesabımıza kaydedebilir ve onlara birden fazla cihazdan erişebiliriz.

İlginizi Çekebilir!

How to Turn Off Age Restriction on Twitter

Twitter’da Yaş Kısıtlaması Devre Dışı Bırakma

Twitter'da yaş kısıtlamasını kapatamazsınız, ancak bunu aşmanın yolları vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir