iPhone Ana Ekranından Arka Plan Duvar Kağıdı Bulanıklığı Nasıl Kaldırılır

iOS 16, bir dizi kilit ekranı ve ana ekran özelleştirmesi getirdi; bunlardan biri Ana Ekran duvar kağıdı bulanıklığıdır. Bu özellik, Uygulama simgelerinin ve metnin görünürlüğünü artırmak için Ana Ekranınızda ayarladığınız duvar kağıdını bulanıklaştırmanıza olanak tanır.

Bulanıklığın yoğunluğu çok yüksek olduğu ve duvar kağıdının ayrıntılarını tamamen gizlediği için herkes bu özelliğin hayranı olmasa da ve bu makaleyi yazarken Apple, yoğunluğu ile oynamanıza izin vermiyor, açıp kapatabilir.

Neyse ki, Ana Ekrandaki duvar kağıdı bulanıklığını kapatmak çok basit ve sade bir seyir işlemidir.

İlk olarak, iPhone’unuzdaki Ana Ekrandan veya Uygulama Kitaplığından ‘Ayarlar’ uygulamasını açın .

Ardından, devam etmek için ‘Duvar Kağıdı’ seçeneğine dokunun.

Şimdi, yeni çeşitli özelleştirme seçeneklerini görüntülemek için Ana Ekran simgesinin altında bulunan ‘Özelleştir’ düğmesine dokunun.

Sonunda, iPhone’unuzun Ana Ekranında arka plan bulanıklığını kapatmak için sağ alt köşedeki ‘Bulanıklaştır’ seçeneğine dokunun. Kapatıldığında, duvar kağıdını önizleme ekranında net bir şekilde görebileceksiniz.

Değişikliklerinizi onaylamak ve kaydetmek için ekranın sağ üst köşesindeki ‘Bitti’ düğmesine dokunun.

İşte bu kadar, cihazınızdaki ana ekran arka plan bulanıklığını başarıyla kapattınız.

Alternatif olarak, Kilit Ekranı seçiciyi getirerek cihazınızın ana ekranını doğrudan Kilit Ekranından özelleştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için Kilit Ekranı seçici ekranını getirmek için Kilit Ekranında herhangi bir yere dokunun ve basılı tutun. Ardından, ‘Özelleştir’ seçeneğine dokunun.

Ardından, Ana Ekran duvar kağıdı özelleştirme seçeneklerini görüntülemek için sağdaki Ana Ekran görseline dokunun.

Ardından, Kapatmak için sağ alt köşedeki ‘Bulanıklaştır’ seçeneğine dokunun. Bulanıklığı kapattıktan sonra net duvar kağıdının güncellenmiş önizlemesini görmelisiniz.

Son olarak, yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için ‘Bitti’ düğmesine dokunun.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir