İPhone X'te Yakınlaştırma Nasıl Devre Dışı Bırakılır

İPhone’daki Yakınlaştırma ayarı çok can sıkıcı olabilir. Onunla oynamamanızı tavsiye ederiz. Siz veya iPhone X’inize erişimi olan biri üzerinde yakınlaştırmayı etkinleştirdiyseniz, işte bunu nasıl devre dışı bırakabileceğiniz. Pencere Büyütme Nasıl Devre Dışı Bırakılır İPhone X’inizde pencere yakınlaştırmayı etkinleştirdiyseniz, yapmanız gereken ilk şey yakınlaştırma seçeneklerini açmak için yakınlaştırma penceresinin kenarlığının hemen dışına dokunmaktır. Çeşitli seçenekler arasından, […]

İPhone’daki Yakınlaştırma ayarı çok can sıkıcı olabilir. Onunla oynamamanızı tavsiye ederiz. Siz veya iPhone X’inize erişimi olan biri üzerinde yakınlaştırmayı etkinleştirdiyseniz, işte bunu nasıl devre dışı bırakabileceğiniz.

Pencere Büyütme Nasıl Devre Dışı Bırakılır

İPhone X’inizde pencere yakınlaştırmayı etkinleştirdiyseniz, yapmanız gereken ilk şey yakınlaştırma seçeneklerini açmak için yakınlaştırma penceresinin kenarlığının hemen dışına dokunmaktır.

Çeşitli seçenekler arasından, yakınlaştırma penceresini kapatmak için Uzaklaştır’a dokunun. Ardından Ayarlar »Genel» Erişilebilirlik »Yakınlaştır» seçeneğine gidin ve Yakınlaştırma geçişini kapatın .

Tam Ekran Yakınlaştırma Nasıl Devre Dışı Bırakılır

İPhone X’inizde Tam Ekran Yakınlaştırmayı etkinleştirdiyseniz. Kapatmanın tek yolu Ayarlar’dır. Ancak, iPhone’unuzda tam ekran yakınlaştırmayı etkinleştirdiğinizde yakınlaştırma ayarlarına ulaşmak daha kolay değildir. Önce iPhone’unuzu tam ekran yakınlaştırmada nasıl kullanacağınızı anlamanız gerekir.

Yakınlaştırma çerçevesindeki içeriği kaydırmak için üç parmağınızı kullanmanız gerekir. Tek parmakla ana ekranda sola ve sağa kaydırmak her zamanki gibi çalışacaktır.

Tam ekran yakınlaştırmayı devre dışı bırakmak için Ayarlar uygulamanızın bulunduğu ana ekrana gidin. Yakınlaştırılmış ekranda görüntülenemiyorsa, yakınlaştırma çerçevesinde kaydırmak için üç parmağınızı kullanın ve Ayarlar uygulamasını odak noktasına getirin . Ayarlar’a dokunun ve Genel »Erişilebilirlik» Yakınlaştırma » seçeneğine gidin ve Yakınlaştırma geçişini kapatın . Ayarlar uygulamasındaki seçenekler arasında gezinmek için üç parmağınızı kullanmayı unutmayın.

Son olarak, Yakınlaştırmayı kapattıktan sonra Yakınlaştırma Bölgesi’ne dokunun ve Pencere Yakınlaştırma’ya ayarlayın , böylece yanlışlıkla tekrar etkinleştirirseniz lanet olası şeyi kapatmak daha kolay olur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top