İOS 13 güncellemesinden sonra iPhone'unuzdaki uygulamaları yeniden düzenleyemiyor musunuz? Bu düzeltmeyi dene

Apple, iOS 13’te uygulamaları taşımak için yeni bir yöntem sundu, ancak hatasız değil. Birçok kullanıcı, iOS 13’e güncelledikten sonra iPhone’larındaki uygulamaları nasıl yeniden düzenleyemediklerini açıklayan Apple Topluluğu forumlarına götürdü.

Kullanıcılara göre, jiggly moduna girip uygulama simgelerini istedikleri yere sürükleyebilirler ancak uygulamalar yeni konumda kalmayacak . Konumu taşıdıktan sonra bile, uygulama simgeleri, hiç taşımadığınız gibi önceki konumlarına geri döner.

Hatta bir kullanıcı sorunu göstermek için iPhone’unun ekranını kaydetti. Aşağıdan kontrol edin:

https://www.youtube.com/watch?v=YHQYNJ89sZo

🔎 Sorunu düzeltmek için erişilebilirlikte “Yakınlaştır” özelliğini devre dışı bırakın

Apple, en son iOS 13.1 güncellemesinde bile bu sorun için bir düzeltme yayınlamasa da, topluluk forumlarındaki bir kullanıcı (PaulTJ), birçok kullanıcı için çalışıyor gibi görünen bir düzeltme önerdi.

PaulTJ , etkilenen kullanıcıların iPhone’larındaki Erişilebilirlik ayarlarında “Yakınlaştırma” işlevini devre dışı bırakmalarını önermektedir.

Bunu yapmak için iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve seçenekler listesinden “Erişilebilirlik” i seçin.

İPhone’unuzda Erişilebilirlik ayarlarını açın

Ardından, Erişilebilirlik ayarları altında, “Yakınlaştır” a dokunun ve özelliği devre dışı bırakmak için geçiş anahtarını kapatın.

İPhone erişilebilirlik ayarlarında Yakınlaştırma işlevini devre dışı bırakma

Yakınlaştırma işlevini devre dışı bıraktıktan sonra iPhone’unuzdaki uygulamaları yeniden düzenlemeyi deneyin. Her zamanki gibi çalışmalı.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir