İPhone 12 Nasıl Şarj Edilir

Apple nihayet dün iPhone 12 serisini sanal bir etkinlikte tanıttı. Yeni tasarım ve 5G özelliklerinin yanı sıra, iPhone 12 ve varyantlarında dikkat çeken şey, artık kutuda bir güç adaptörü ve EarPod’larla birlikte gönderilmeyecek olmasıdır.

Apple, kendi deyimiyle “kutu içinde düşünmek” adımıyla karbon ayak izini azaltmaya çalışıyor. Elbette akıl yürütmeleri mantıklı. Çoğu kişinin halihazırda yedek şarj cihazı ve kulaklıkları var, önceki telefonlarından arta kalanlar. Bu yüzden onları telefonla göndermemek, çevreye çok fazla zarar vermesi bekleniyor.

Bir duvar şarj cihazına ihtiyaç duyan kişiler Apple’dan veya herhangi bir üçüncü taraf satıcıdan satın alabilir. Şimdi, kutuya bir şarj kablosu gönderecekler çünkü hepimiz biliyoruz ki ilk şarj kabloları gidiyor. Aslında, birçok insan telefonları için yeni bir şarj kablosu almak zorunda kalıyor çünkü mevcut olanı çalışmayı durduruyor.

Hepsi iyi görünüyor. Tam olarak sorun nedir?

Şimdi, kablo Apple’ın insanların “yalan söylediğini” söylediği şarj cihazlarından herhangi biriyle gerçekten uyumlu olsaydı, kabloyu dahil etme niyeti iyi olurdu. Kutuda gelen kablo USB C’den Yıldırım’a kablo iken, şimdiye kadar tüm iPhone’larla birlikte gönderilen önceki tüm şarj cihazı tuğlaları USB B kablosuyla uyumluydu.

Sorunu şimdi görüyor musun? Esasen eski bir şarj cihazınız varsa ancak kablonuz yoksa ve iPhone 12’yi satın aldığınızda iyi olacağını düşündüyseniz, size haberler var. İyi olmayacak.

İPhone 12’deki şarj bağlantı noktası hala aynı olduğundan, yani yıldırım bağlantı noktası olduğundan ve dolayısıyla eski kablolarınızla uyumlu olduğundan, bu adaptörle birlikte eski bir kablosu olan insanlar için iyi olacak.

Diğer insanlar için, Apple’dan veya uyumlu USB C Tipi şarj cihazları satan herhangi bir üçüncü taraf satıcıdan bir USB C şarj cihazı satın almanız gerekecek . Elbette bir rahatsızlık olacak, ancak yine de karbon atığını çok azaltması bekleniyor, çünkü telefonu satın alan herkesin şarj cihazını da satın alması gerekmeyecek.

Apple USB C Şarj Cihazı

Başka Bir Şarj Seçeneği – MagSafe Şarj Cihazı

İPhone 12’nizi şarj etmek için başka bir seçenek de MagSafe şarj cihazıdır. iPhone 12, iPhone 8’den beri diğer tüm iPhone’lar gibi, Qi açık standart kablosuz şarj ile uyumludur. Yani eski bir kablosuz şarj cihazınız varsa, yeni MagSafe şarj cihazını savurmanıza gerek kalmaz. Ancak yeni bir şarj cihazı ve bunun için kablosuz bir tane satın almak istiyorsanız, MagSafe şarj cihazına bakın.

MagSafe şarj cihazı, iPhone 12’nizle mükemmel şekilde hizalanmak için mıknatıs kullanan Apple’ın MagSafe aksesuarlarının yeni serisinin bir parçasıdır. Neden özellikle MagSafe şarj cihazı? MagSafe şarj cihazı, 15W’lık bir kablosuz şarj hızı sunabilirken, diğer Qi şarj cihazlarının limiti 7.5W’tır.

Yeni MagSafe şarj cihazı. Kaynak: Apple

Apple’ın MagSafe markası, iPhone 12’niz için bu kadar yüksek hızlı kablosuz şarj sağlayabilecek tek marka değil. Belkin ve Griffin’de MagSafe şarj cihazları da olacak. Ve muhtemelen başka markalar da gelecekte olacaktır. Ancak şu anda, hızlı şarj için kablosuz bir şarj cihazına yatırım yapmak istiyorsanız, Apple’ın MagSafe şarj cihazı en iyi seçeneğinizdir.

İPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu şarj etmek için MagSafe Duo. Kaynak: Apple 

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir