Twitter’da Yaş Kısıtlaması Devre Dışı Bırakma

Bir sosyal medya hesabı oluşturmak için sahip olmanız gereken tek şey bir e-posta adresidir. Ancak son zamanlarda, çoğu web sitesi, onları kullanmak için belirli bir yaşta olmanızı gerektiren kullanıcı politikalarını güncelledi.

Twitter’ın durumunda, 13 yaşında veya daha büyük. 13 yaşından küçükken bir hesap oluşturursanız, Twitter hesabınızı otomatik olarak kilitler ve erişiminiz iptal edilir. Ayrıca, Twitter’da yaş kısıtlamasını kapatmanın resmi bir yolu yoktur ve hizmeti 13 yaş ve üzeri olana kadar kullanamazsınız.

Neyse ki, bir Twitter hesabına kolayca erişmek için kullanabileceğiniz geçici çözümler var.

1. Twitter’da Yaş Kısıtlaması İçin Yaş Sınırını Aştıysanız Hesabınızı Geri Yükleyin

Twitter, reşit olmadığınızda bir hesap oluşturduysanız ancak şimdi yaş sınırını aştıysanız, hesabınızı geri yüklemenize olanak tanır.

Öncelikle tercih ettiğiniz tarayıcıyı kullanarak help.twitter.com/account-access adresine gidin. Ardından, ‘Giriş yap’ seçeneğini tıklayın ve devam etmek için Twitter kimlik bilgilerinizi girin.

Twitter'da Yaş Kısıtlaması

Ardından, ‘Hesabınızla ilgili size nasıl yardımcı olabiliriz’ açılır menüsünü kullanın ve ‘Kilitli veya askıya alınmış bir hesaba itiraz et’ seçeneğini seçin.

Twitter'da Yaş Kısıtlaması
Twitter’da Yaş Kısıtlaması

Ardından, sorunun açıklamasıyla birlikte Tam ad, e-posta adresi ve Twitter kullanıcı adı gibi temel ayrıntılarınızı girmeniz gereken bir form doldurmanız istenecektir. Reşit olmamanız nedeniyle hesabınızın askıya alındığını ve artık minimum yaş kriterini aştığınız için hesabınıza erişim talep etmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Devam etmek için ‘Devam Et’i tıklayın.

Doğrulama amacıyla doğum tarihinizi gösteren, devlet tarafından verilmiş ulusal bir kimlik belgesi de yüklemeniz gerekir. Tamamlandığında, isteği başlatmak için ‘Gönder’ düğmesine tıklayın.

Hesabın geri yükleme için uygun olup olmadığını unutmayın, işleme devam etmek için 30 gününüz olacaktır. Bundan sonra, artık hesabınıza erişemeyeceksiniz.

Hesap geri yükleme için uygun olsa bile işlem 72 saate kadar sürebilir. Bu konuda kayıtlı e-posta adresiniz ve Twitter hesabınız üzerinden bilgilendirileceksiniz.

Hesabınız geri yüklendikten sonra, Twitter siz 13 yaşından önce hesap etkinliğini kaldırabilir/silebilir. Liste aşağıdaki gibidir:

  1. Gönderilen Tweetler
  2. Diğer Tweetler, Retweetler ve gönderilerdeki beğeniler.
  3. Gönderilen ve alınan DM’ler (Doğrudan Mesajlar).
  4. Kulp ve doğum tarihi hariç tüm profil detayları.
  5. Listeler, Anlar ve kaydetmiş olabileceğiniz koleksiyonlar.

Ayrıca hesabın geri yüklenmesinden sonra takipçi ve takip sayısının normale dönmesi 24 saati bulabilir. Buna ek olarak, bazı ‘Kişiselleştirme ve veri paylaşımı’ ayarlarından da vazgeçmiş olabilirsiniz. Ancak, hesap tamamen geri yüklendikten sonraTwitter’da Gizlilik ve Güvenlik Ayarları nagöre ayarlayabilirsiniz.

Yukarıdaki Yöntem Çalışmazsa Nasıl Düzeltilir?

İdeal bir dünyada, yukarıdaki adımları izleyerek sorunsuz bir şekilde hesabınıza erişebilmelisiniz. Ancak ideal bir dünyada yaşamıyoruz. Yani tabii ki sıkıntı olabilir.

Birçok kullanıcı, kanıtın sunulduğu tarihte 13 yaşından büyük olduklarını açıkça belirten kimliklerini gönderdikten sonra bile hesaplarını geri alamadıklarını bildirdi.

Bunu düzeltmek için, hesabı oluşturdukları gün 13 yaşında veya daha büyük olan bir kişinin kimliğini göndermeleri gerekiyordu. Korkunç bir iş, biliyoruz! Ama işe yaradı.

Böylece, bir ebeveyninizin, büyük kardeşinizin veya bir arkadaşınızın size kimliklerini ödünç vermesini ve bunu Twitter’a göndermesini sağlayabilirsiniz. Büyük olasılıkla, kimliğin üzerine adı da girmeniz gerekecek, ancak hesabınız etkinleştiğinde adı değiştirebileceğiniz için bu bir sorun olmamalı.

2. Bir VPN kullanın

VPN (Sanal Özel Ağ), İnternet bağlantınızı sunucularından aktarır, bu da IP adresinin değişmesine neden olur ve kimliğinizi maskeler. VPN’ler, aksi takdirde engellenen web sitelerine erişmek için de kullanılır. Büyük bir ağa sahip iyi bir VPN, sizi bu yaş duvarını aşabilir.

3. Yeni Bir Twitter Hesabı Oluşturun

Hesabı geri yüklemek veya bir VPN kullanmak Twitter’a erişmenizi sağlayamıyorsa ve her şeyi yapmaya hazırsanız, farklı bir doğum tarihiyle yeni bir Twitter hesabı oluşturabilirsiniz.

Bu seçenek önerilmese de, 13 yaşından büyük bir doğum tarihi girmek, bir Twitter hesabına erişmenizi sağlayacaktır. Size kolaylık sağlamak için, süreci sergiledik.

Öncelikle, tercih ettiğiniz tarayıcıyı kullanarak twitter.com’a gidin ve devam etmek için ‘Hesap oluştur’ düğmesini tıklayın. Doğum tarihinizi içerebileceği ve erişiminizi kısıtlayabileceği için ‘Google/Apple ile Kaydolun’u tıklamadığınızdan emin olun.

Bundan sonra, hesap için bir ad girin. Twitter varsayılan olarak telefon numaranızı ister, bir telefona erişiminiz yoksa e-posta adresinizi kullanmak için ‘Bunun yerine e-postayı kullan’ düğmesini tıklayın. Ardından, 13 yılı aşan bir doğum tarihi girin. Bittiğinde, devam etmek için ‘İleri’ düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, seçeneğin işaretini kaldırın ve ‘İleri’ düğmesine tıklayın. Seçeneğin işaretini kaldırmak, Twitter’ın deneyiminizi göz atma geçmişinize ve İnternet etkinliğinize göre kişiselleştirmek için web etkinliğinizi toplamasına izin vermez.

Daha sonra Twitter, hesabınızla ilgili temel bilgileri bir kez daha görüntüler. Devam etmek için ‘Kaydol’ seçeneğine tıklayın.

Bir ‘Hesabınızı doğrulayın’ ekranı alma olasılığınız vardır. ‘Kimlik Doğrula’ düğmesine tıklayın ve captcha’ları tamamlayın.

Güvenlik kodunu tamamladıktan sonra, hesabınızı oluşturmak için neyi seçtiğinize bağlı olarak e-posta adresinize veya telefon numaranıza bir doğrulama kodu alacaksınız. Kodu girin ve devam etmek için ‘İleri’ düğmesine tıklayın.

İşte bu kadar, artık yeni hesabınızın Twitter ana ekranını göreceksiniz.

Twitter’da yaş kısıtlamasını kapatmak mümkün olmasa da bu rehberde bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak kolayca ve hızlı bir şekilde yaş kısıtlamasını aşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Use Midjourney v6

Midjourney v6 Nasıl Kullanılır

Her zamankinden çok daha gerçekçi görüntüler oluşturmak için Midjourney'in en yeni modelini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir