Twitch’te Fısıltı Nasıl Yapılır?

Twitch’te fısıldayarak özel bir sohbete başlayın!

‘Whisper’, Twitch’in doğrudan mesajlar veya DM’ler için kullandığı terminolojidir. Bu özellik aslında diğer Twitch kullanıcılarıyla bir sohbet alanıdır. Her fısıltı, arkadaşlarınıza, yeni insanlara ve hatta takım arkadaşlarınıza kişisel olarak Twitch’te mesaj gönderebileceğiniz özel bir mesajlaşma platformudur.

Fısıltı, ‘Sohbet Akışı’ ve ‘Sohbet Kanalı’ndan farklıdır. Bu alanlarda izleyiciler, herkes tarafından görülebilecek ve yanıtlanabilecek mesajları paylaşır. Fısıltı ile bireysel olarak mesaj yazabilirsiniz. Ancak bu, her fısıltıya izin vermeniz ve yanıtlamanız gerektiği anlamına gelmez! Twitch, her izleyiciye/yayıncıya yabancılardan gelen fısıltıları kısıtlama seçeneği sunar.

Yabancılardan gelen fısıltıları nasıl engelleyebileceğinizi ve Twitch mobil ve masaüstü uygulamalarında nasıl fısıldayabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Twitch Mobil Uygulamasında Fısıltı Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda Twitch’i başlatın ve ekranın sağ üst köşesinde konuşma balonu bulunan simgeye dokunun. Bu, “Fısıltılar” düğmesidir.

Aşağıdaki ‘Sosyal’ sayfasındaki ‘Arkadaşlar’ sekmesine gideceksiniz. Fısıltı almak için ‘Arkadaşlar’ sekmesinin hemen yanındaki ‘Fısıltılar’ sekmesine dokunun.

İlk kez fısıldaşıyorsanız, ‘Fısıltılar’ sekmesinde ‘Birini Fısılda’ düğmesini göreceksiniz. Birine fısıldamaya başlamak için bu düğmeye dokunun.

Bu ilk fısıltınız değilse, ‘Son Fısıltılar’ başlığının yanında yeşil renkte bir ‘Fısıltı başlat’ düğmesi göreceksiniz. Yeni bir fısıltı başlatmak için bu düğmeye dokunun.

Yukarıdaki düğmelerden birine dokunduğunuzda ‘Ara’ ekranı görünür. Fısıldamak istediğiniz kişinin kullanıcı adını arama alanına yazın ve arama sonuçları listesinden doğru kullanıcı adını seçin.

Şimdi tipik sohbet düzenini göreceksiniz. Mesajınızı yazın ve diğer kişiye fısıldayın!

Twitch Masaüstü Uygulamasında Fısıltı Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda Twitch’i başlatın ve ekranın sağ üst köşesinde sivri bir konuşma balonu bulunan ‘Fısıltılar’ düğmesini tıklayın.

Fısıldamak istediğiniz kişinin kullanıcı adını ‘Kişi ara’ metin alanına yazın. Sohbete başlamak için uygun arama sonucunu seçmek için tıklayın.

Ekranın sağ alt tarafında küçük bir sohbet kutusu açılır. Artık kişiye fısıltı, yani doğrudan mesaj gönderebilirsiniz.

Fısıldayarak Arkadaş Eklemek

Mobil uygulamada. Kullanıcı adı şeridinin sağ üst köşesinde bir kişinin büstü silüeti ve üzerinde ‘+’ işareti bulunan düğmeye dokunun. Bu, ‘Arkadaş ekle’ düğmesidir.

Arkadaşlık isteğiniz şimdi kullanıcı adına gönderildi. Diğer kişinin size arkadaşlık isteği gönderdiği senaryoda, isteği kabul etmek için kişinin kullanıcı adının en sağındaki ‘işaretle’ düğmesine dokunmanız yeterlidir. Reddetmek isterseniz, onay işaretli düğmenin yanında yasak işareti bulunan düğmeye dokunun.

Masaüstü uygulamasında. Fısıldadığınız kişiyi arkadaş olarak eklemek için, sohbet kutusu şeridinin sağ üst köşesindeki ‘Ayarlar’ düğmesini (dişli simgesi) tıklayın. Ayarlar seçeneklerinden ‘Arkadaş ekle’yi seçin.

Artık ‘Arkadaş ekle’ seçeneği yerine bir ‘bekleyen istek’ bildirimi göreceksiniz. İsteği onayladıktan sonra diğer kişiyle arkadaş olacaksınız.

Yabancılardan Gelen Fısıltılar Nasıl Engellenir

Twitch’teki bir yabancı, arkadaşınız, takipçiniz, aboneliklerinizi (aboneliklerinizi), Twitch modunu veya editörünüzü veren biri olmayan herkestir. Yabancılardan gelen fısıltıları engelleme prosedürü, Twitch mobil ve masaüstü uygulamalarında biraz farklıdır.

Mobil uygulamada. Fısıltı ayarlarınızı fısıltıdan veya hesap ayarlarınızdan açabilirsiniz. Fısıltı yoluyla yabancılardan gelen fısıltıları engellemek için, fısıltı ekranında kullanıcı adı şeridinin sağındaki ‘Ayarlar’ düğmesine (dişli simgesi) dokunun.

Bir sonraki menüde ‘Whisper Settings’ seçeneğini seçin.

Aşağıdaki ‘Güvenlik ve Gizlilik’ ekranında ‘Yabancılardan Fısıltıları Engelle’ seçeneğine gidin. Genellikle ekrandaki son seçenek olacaktır. Bu seçeneğe dokunun ve geçişin mor olduğundan ve gri olmadığından emin olun. Bu, yabancılardan gelen fısıltıların bundan sonra engelleneceğini gösterir.

Bir alternatif . Twitch ana ekranınıza dönün ve sol üst köşedeki kullanıcı profili düğmesine dokunun.

Aşağıdaki ekranda ‘Hesap ayarları’nı seçin.

‘Hesap ayarları’ ekranında ‘Güvenlik ve Gizlilik’ seçeneğine dokunun.

Artık tanıdık bir ‘Güvenlik ve Gizlilik’ ekranı göreceksiniz. Mora çevirmek için son seçenek olan ‘Yabancılardan Fısıltıları Engelle’ seçeneğine dokunun.

Masaüstü uygulamasında. Ekranın sağ üst köşesindeki kullanıcı profili düğmesini tıklayın ve açılır menüden ‘Ayarlar’ı seçin.

‘Genel’ ayarlar sayfasına gideceksiniz. Bu sayfadaki ‘Güvenlik ve Gizlilik’ sekmesine tıklayın.

‘Gizlilik’ bölümünü bulmak için ‘Güvenlik ve Gizlilik’ ekranını kaydırın. Burada, mora çevirmek için ‘Yabancılardan Fısıltıları Engelle’nin yanındaki geçiş düğmesini tıklayın.

Bir yabancı size her fısıldamaya çalıştığında, yabancılardan gelen fısıltıları engellemek için ayarlarınızla ilgili bir bildirim alacaklardır.

Twitch’te Fısıltılar Nasıl Gizlenir

Twitch’in fısıltıları silme seçeneği yoktur. Bunun yerine, bunları gizleyebilir veya arşivleyebilirsiniz. Bir fısıltı dizisini arşivleme yöntemi, masaüstü uygulamasında mobil uygulamaya göre nispeten daha basittir. Yine de ikisi de kolay.

Mobil uygulamada. Kaldırmak istediğiniz fısıltıya gidin ve üzerine uzun dokunun.

Şimdi menüden ‘Gizle’yi seçin.

Ayrıca konuşma ekranından bir fısıltıyı gizleyebilirsiniz. İlk olarak, sohbet ekranının sağ üst köşesindeki ‘Ayarlar’ düğmesine (dişli simgesi) dokunun.

Ardından, ayar seçeneklerinden ‘Gizle’yi seçin.

Seçiminizi onaylamak için aşağıdaki istemde ‘Evet’e dokunun.

Fısıltı şimdi gizlendi. Bunu tekrar göreceğiniz tek zaman, gizli kullanıcı adının size fısıldamasıdır.

Twitch’teyseniz, ekranın üst kısmındaki zamanlanmış bildirimde ‘Yanıtla’ düğmesine dokunarak tüm fısıltılara doğrudan yanıt verebilirsiniz.

Masaüstü uygulamasında. Ekranın sağ üst köşesinde sivri bir konuşma balonu bulunan ‘Fısıltı’ düğmesini tıklayın. Arşivlemek istediğiniz fısıltıyı seçin. İmleci üzerine getirin ve çöp tenekesi simgesine tıklayın; ‘Arşiv dizisi’ düğmesi.

Konu artık arşivlenmiştir, yani gizlidir.

Bu Twitch’te Fısıltı ile ilgili. Twitch arkadaşlarınızla özel sohbetler yapmak harika bir özellik. Yabancılardan gelen fısıltıları kısıtlamayı da seçebileceğiniz için, önce onlara fısıltı yapmadığınız sürece, bu hoş karşılanan bir özellik değildir.

Umarız rehberimizi beğenmişsinizdir ve Whispers on Twitch’i anlamada faydalı bulmuşsunuzdur.

İlginizi Çekebilir!

How to Use DALL E 3 in ChatGPT

ChatGPT’de DALL E 3 Nasıl Kullanılır

ChatGPT'de DALL-E 3'ü kullanarak kolayca harika görüntüler oluşturmayı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir