İPhone'unuza iOS 14'te Motivasyon Widget'ı Nasıl Eklenir

Ana Ekranınıza bir bakışta motive kalın

Widget’lar, iPhone’unuzu kullanmanın yepyeni bir yoludur. Ana ekranınıza Widget’lar ekleyerek, en önemli bilgilerinize her zaman bir bakışta sahip olabilirsiniz. Ancak bunlar sadece işlevsel değiller. Widget’lar, iPhone’unuzun estetiğini tamamen dönüştürmede büyük bir rol oynayabilir.

Ve yine de hepsi bu kadar değil. Sizin için yapabilecekleri daha çok şey var. Size günlük motivasyon dozunuzu sağlamak gibi. Ve kim ara sıra motivasyona ihtiyaç duymaz ki? İster zorlu bir dönemden geçiyor olun, ister sadece içinizde zaten yanmakta olan yangına yakıt olarak çalışmasına ihtiyaç duyuyor olun, iyi bir motivasyon teklifi uzun bir yol kat edebilir. Ve şimdi, widget’ların yardımıyla her zaman Ana Ekranınızın ön saflarında yer alabilirsiniz.

İPhone’da Motivasyon Widget’ı Nasıl Elde Edilir

Varsayılan Apple widget’larında motivasyon aracı diye bir şey yoktur, ancak bu cesaretinizin kırılması için bir neden değil. “Motivation – Daily Quotes”, iPhone Ana ekranlarınıza bir motivasyon widget’ı eklemenizi sağlayan üçüncü taraf bir uygulamadır. Ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak çok sayıda alıntı var, böylece asla taze içerikten mahrum kalmayacaksınız. Uygulamanın ücretsiz bir modeli var ve widget’lar ücretsiz sürümün bir parçası.

App Store’a gidin ve arama sekmesinden Motivasyon’u arayın. Ya da daha da iyisi, uygulamanın App Store’daki listesine doğrudan ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

motivasyon Widget Uygulaması edinin

Uygulamayı iPhone’unuza yükleyin ve gitmeniz iyi olur. Uygulama telefonunuzda zaten varsa, widget’lar yeni bir eklenti olduğundan onu en son sürüme güncellediğinizden emin olun.

Ana Ekrana Motivasyon Widget’ı Nasıl Eklenir

İPhone’unuzda uygulamayı açın ve yeni yüklediyseniz ‘Başlayın’ düğmesine dokunun. Bunu yapmadan önce, uygulamanın widget’ı widget galerisinde görünmüyordu. ‘Başlayın’ düğmesine dokunduğunuz anda widget kullanıma hazır olacaktır.

Şimdi, uygulama için pencere öğesi eklemek için, ekran içeriği titremeye başlayana kadar Ana ekranınızda bir uygulamaya, parçacığa veya boş bir yere dokunup basılı tutarak iPhone’unuzda titreyen moda girin. Ardından, ekranın sol üst köşesindeki ‘Widget ekle’ düğmesine (+ simgesi) dokunun.

Widget galerisi açılacaktır. Galeride ‘Motivasyon’ parçacığını bulun ve üzerine dokunun.

Ekranınız için widget’ın boyutunu seçin. Küçük, orta veya büyük bir widget seçebilirsiniz. Bu seçenekler arasında gezinmek için ekranda sola / sağa kaydırın. Boyuta karar verdikten sonra, yani istenen boyut ekranda olduğunda, ‘Widget Ekle’ düğmesine dokunun.

Bu, ekrana orta büyüklükte bir pencere öğesi ekleyecektir.

Motivasyon widget’ı Ana Ekranınızda görünecektir. İstediğiniz yere sürükleyip yeniden düzenleyebilirsiniz.

Tırnak işaretlerinin varsayılan görünümü beyaz arka plan üzerinde siyah metindir. Ve karanlık modda da çalışır, yani karanlık mod açıkken, widget siyah bir arka plan üzerinde beyaz metne dönüşecektir.

Ancak, widget’ın görünümünü yapılandırabilir ve başka bir tema seçebilirsiniz. Yine de tüm temalar karanlık modda çalışmayacaktır. Varsayılan beyaz temanın dışında, siyah tema da karanlık modda çalışır. Ve widget’ın görünümü beyaz temadan tersine çevrilmiştir.

Estetik Motivasyon Widget’ı İçin Temaları Kullanın

Temayı değiştirmek için uygulamayı açın ve alttaki gezinme çubuğunda bulunan ‘Temalar’ sekmesine dokunun.

Uygulama için yeni temayı seçin. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tema var. Beğendiğiniz birini bulana kadar bulmak için aşağı kaydırın. Ancak tüm temalar ücretsiz değildir ve bazı temaları kullanmak için premium’a geçmeniz gerekebilir.

Uygulamadaki bazı mevcut temalara örnek.

Widget’ın görünümü, seçilen temaya göre değişir. Ve widget’taki değişiklik, temadaki değişiklikle hemen gerçekleşir ve herhangi bir ekstra adım gerektirmez.

Widget, yeni temaya göre kendi kendine değişir.

Motivasyonel alıntılar motive kalmanın harika bir yoludur. Ve bir motivasyon aracı ile her zaman yeni bir teklif elinizin altında olacak. Uygulama ara sıra güncellenip yeni bir teklif sunduğundan, aynı teklife çok uzun süre bakma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir