İOS 17’de Arama Sırasında AirPod’ların Sesini Kapatma Açma

WWDC’den bu yana, bir zamanlar beklentinin ağırlığıyla boğucu olan hava, şimdi bizi bekleyen şeyin heyecan verici vaadiyle nabız gibi atıyor. Ve oğlum, heyecan verici bir macera gibi görünüyor mu? Apple, iOS 17 ile bir doğum günü partisinde bir pinatadan daha fazla sürpriz hazırladı. Ve bugün, AirPod’lara giren yeni bir özelliğe odaklanacağız.

iOS 17 ile, çağrılarda AirPods kullanmak, kendi sesinizi hızlı bir şekilde kapatıp açmanıza olanak tanıyan yeni ve heyecan verici bir özellikle birlikte gelir. “Nasıl?” sen sor. Hadi bir bakalım.

Görüşme sırasında AirPods’unuzun sesini kapatmak için tek yapmanız gereken AirPod’un gövdesine (aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi) veya AirPods Max’teki Digital Crown’a basmak. Tek bir tıklamayla mikrofonunuz kapatılacak!

Kaynak: Apple

Ve kendinizi sessizden çıkarmak istediğinizde, gövdeye veya Digital Crown’a tekrar basın. Ve işte! Sohbete geri döndün.

Not: Bu özellik şu anda yalnızca AirPods Pro (1. ve 2. nesil), AirPods (3. nesil) ve AirPods Max’te desteklenmektedir.

Bu ne kadar basit? AirPods’un avantajlarından biri, hareket halindeyken telefonunuzu çıkarmadan aramaları cevaplayabilmenizdir. Ve bu özellik ile artık aramalarınızı sessize almak/sessizden çıkarmak için de çıkarmanıza gerek yok.

Telefon görüşmeleri ve FaceTime dışında uyumlu uygulamalarda da kullanılabilecek. Ancak bu özelliğin keyfini sonuna kadar çıkarmak için AirPods’unuzdaki en son üretici yazılımını kullanıyor olmalısınız.

Bu güçlü özellik, ister bir iş görüşmesinde, ister bir derste veya sadece arkadaşlarınızla sohbet ediyor olun, birçok durumda hayat kurtarıcı olabilir. Öyleyse devam edin ve ihtiyacınız olduğunda sessizliğin gücünü kucaklayın, ardından hazır olduğunuzda sohbete geri dönün.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir