İOS 17’de Arama Sırasında AirPod’ların Sesini Kapatma Açma

WWDC’den bu yana, bir zamanlar beklentinin ağırlığıyla boğucu olan hava, şimdi bizi bekleyen şeyin heyecan verici vaadiyle nabız gibi atıyor. Ve oğlum, heyecan verici bir macera gibi görünüyor mu? Apple, iOS 17 ile bir doğum günü partisinde bir pinatadan daha fazla sürpriz hazırladı. Ve bugün, AirPod’lara giren yeni bir özelliğe odaklanacağız.

iOS 17 ile, çağrılarda AirPods kullanmak, kendi sesinizi hızlı bir şekilde kapatıp açmanıza olanak tanıyan yeni ve heyecan verici bir özellikle birlikte gelir. “Nasıl?” sen sor. Hadi bir bakalım.

Görüşme sırasında AirPods’unuzun sesini kapatmak için tek yapmanız gereken AirPod’un gövdesine (aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi) veya AirPods Max’teki Digital Crown’a basmak. Tek bir tıklamayla mikrofonunuz kapatılacak!

Kaynak: Apple

Ve kendinizi sessizden çıkarmak istediğinizde, gövdeye veya Digital Crown’a tekrar basın. Ve işte! Sohbete geri döndün.

Not: Bu özellik şu anda yalnızca AirPods Pro (1. ve 2. nesil), AirPods (3. nesil) ve AirPods Max’te desteklenmektedir.

Bu ne kadar basit? AirPods’un avantajlarından biri, hareket halindeyken telefonunuzu çıkarmadan aramaları cevaplayabilmenizdir. Ve bu özellik ile artık aramalarınızı sessize almak/sessizden çıkarmak için de çıkarmanıza gerek yok.

Telefon görüşmeleri ve FaceTime dışında uyumlu uygulamalarda da kullanılabilecek. Ancak bu özelliğin keyfini sonuna kadar çıkarmak için AirPods’unuzdaki en son üretici yazılımını kullanıyor olmalısınız.

Bu güçlü özellik, ister bir iş görüşmesinde, ister bir derste veya sadece arkadaşlarınızla sohbet ediyor olun, birçok durumda hayat kurtarıcı olabilir. Öyleyse devam edin ve ihtiyacınız olduğunda sessizliğin gücünü kucaklayın, ardından hazır olduğunuzda sohbete geri dönün.

İlginizi Çekebilir!

How to Enable or Disable Inline Predictive Text Suggestions on iPhone

İPhone’da Metin Önerilerini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

iOS 17'nin daha iyi hassasiyet ve verimlilik için tasarlanan geliştirilmiş metin tahmini özelliğini keşfedin. Hangi iPhone modellerinin bu özellikle uyumlu olduğunu öğrenin ve bunu cihaz ayarlarında nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir