DÜZELTME: Sürüm 1803’ten Windows 10 1809 güncellemesini yüklerken hata 0x80070424

1803 derlemesini çalıştıran bilgisayarınıza Windows 10 sürüm 1809 indirilemiyor mu? Yalnız değilsin. Windows 10 sürüm 1803’ten 1809’a güncelleme yapmaya çalışırken birçok kullanıcının karşılaştığı bir sorundur.

Bilgisayarınızın Windows 10 1809 güncellemesini yüklemekte başarısız olmasının birçok nedeni olsa da, 0x80070424 hatası alıyorsanız, sorun büyük olasılıkla bilgisayarınızdaki Windows güncelleme bileşenlerini sıfırlayarak çözülebilir.

İşleri daha basit hale getirmek için, PC’nizdeki Windows güncelleme bileşenlerini düzeltmek için Manuel F. Gil’in “Windows Güncelleme Aracısını Sıfırla aracını” kullanacağız.

Windows Update Aracısını Sıfırla Aracını İndirin

0x80070424 hatası nasıl düzeltilir

  1. ResetWUEng.zip dosyasını yukarıdaki bağlantıdan indirin ve bilgisayarınızda açın.
  2. Çıkarılan dosya ve klasörlerden, Windows Update Aracını Sıfırla klasörünü açın, ardından ResetWUEng.cmd dosyasına sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yönetici olarak çalıştır’ı seçin. Komut dosyasının yönetici ayrıcalıklarını kullanmasına izin vermeniz istendiğinde Evet’i tıklayın.
  3. Windows Update Aracını Sıfırla penceresinde, önce Hükümler ve Koşullar ekranını göreceksiniz. Klavyenizdeki Y tuşuna basarak şartları kabul edin.
  4. Sonraki ekranda, Windows Update Bileşenlerini sıfırlamak için Seçenek 2’yi seçin. Klavyenizden 2 yazın ve enter tuşuna basın.
  5. Aracın sıfırlama işlemini tamamlamasını bekleyin. Tamamlandığında, Windows Update Aracını Sıfırla penceresini kapatın.
  6. Ayarlar »Güncelleme ve Güvenlik» seçeneğine gidin, Güncellemeleri kontrol et düğmesini tıklayın ve mevcut güncellemeleri yükleyin.

Not: Seçenek 2 tek başına sorunu çözmezse, diğer tüm seçenekleri de deneyin . Araç, Windows 10 güncellemesiyle ilgili hemen hemen tüm sorunları gidermek için tasarlanmıştır. Sunduğu tüm seçenekleri denemeden vazgeçmeyin.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir