iPhone 11 ve 11 Pro kablosuz şarj hızı hâlâ yalnızca 7,5 Watt'ta yavaş

İPhone 11 pro, hızlı kablolu bir şarj cihazıyla birlikte gelir. İPhone'unuzu gerçekten daha hızlı şarj edebilir, ancak çalışma masanızı ve başucu masanızı zaten kablosuz şarj cihazlarıyla donattıysanız, Apple'ın iPhone 11 ve 11 Pro'daki kablosuz şarj hızını güncellemediğini bilmek sizi hayal kırıklığına uğratır. Her iki cihaz da kablosuz olarak 7,5 watt ile önceki iPhone modelleriyle aynı […]

İPhone 11 pro, hızlı kablolu bir şarj cihazıyla birlikte gelir. İPhone'unuzu gerçekten daha hızlı şarj edebilir, ancak çalışma masanızı ve başucu masanızı zaten kablosuz şarj cihazlarıyla donattıysanız, Apple'ın iPhone 11 ve 11 Pro'daki kablosuz şarj hızını güncellemediğini bilmek sizi hayal kırıklığına uğratır. Her iki cihaz da kablosuz olarak 7,5 watt ile önceki iPhone modelleriyle aynı şekilde şarj oluyor.

Android dünyasındaki mobil cihazlar standart olarak 10 watt kablosuz şarjı destekler ve hatta bazıları 15 watt kablosuz şarjı destekler. Bununla karşılaştırıldığında, 7,5 watt, amiral gemisi bir iPhone modeli için çok alt standarttır.

Apple, teknik özellikler sayfalarında iPhone 11 ve iPhone 11 Pro kablosuz şarj hızından bahsetmiyor, ancak bir destek sayfasında iPhone 8 ve sonraki cihazlarda kablosuz şarjın hala yalnızca 7,5 watt ile sınırlı olduğunu gördük. En son iOS 13 güncellemesiyle bile.

İPhone 8 veya daha yenisi, kolay ve sezgisel bir şarj deneyimi sağlayan entegre kablosuz şarj özelliğine sahiptir. İPhone'unuz, aksesuar olarak ve arabalarda, kafelerde, otellerde, hava alanlarında ve mobilyalarda bulunan Qi sertifikalı şarj cihazlarıyla çalışan camdan bir arka yüze sahiptir. Qi, Kablosuz Güç Konsorsiyumu (WPC) tarafından oluşturulmuş açık, evrensel bir şarj standardıdır.

Piyasada, iPhone'u en son iOS sürümüyle 7,5 watt'a varan oranlarda şarj eden birçok Qi sertifikalı şarj cihazı bulunmaktadır. Bu şarj cihazları, Apple Online Store ve Apple perakende mağazalarında mevcuttur.

Apple Destek sayfasında bahsedildi

Bununla birlikte, iPhone 11 ve 11 Pro, sahip olabileceğiniz herhangi bir kablosuz şarj cihazıyla hala uyumludur. İster 5W şarj cihazı, ister 15W olsun. Tüm Qi sertifikalı kablosuz şarj cihazları iPhone 11 tarafından desteklenir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top