Devam Eden Bir Windows 10 Güncellemesi Nasıl Durdurulur

Windows 10, güncellemeleri sisteme otomatik olarak indirip yükleyerek iyi bir kullanıcı deneyimi ve daha yüksek güvenlik sağlar. Her güncellemede birden çok hata ve güvenlik sorunu giderilir.

Çoğu kullanıcı belirli bir güncellemeyi yüklemek istemez, ancak otomatik indirme ve yükleme özelliği etkinleştirilirse, şu anda yapabilecekleri pek bir şey yoktur. Bu makalede, devam eden bir Windows 10 güncellemesinin nasıl durdurulacağını ve otomatik güncellemelerin nasıl durdurulacağını tartışacağız.

Devam Eden Windows Güncellemesini Durdurun

Bir güncellemenin indirildikten sonra yüklenmesini durdurabilirsiniz. Bununla birlikte, bilgisayarınıza zarar verebileceği ve kullanılamaz hale getirebileceği için işlem sırasında bir güncellemeyi durdurmanız önerilmez.

Zaten indirilmiş bir güncellemeyi durdurmak için Kontrol Panelini açın. Kontrol Panelini açmak için, onu başlat menüsünde arayın ve ardından simgeye tıklayın.

Kontrol panelinde ‘Sistem ve Güvenlik’i seçin.

Bir sonraki pencerede, ilk seçenek olan ‘Güvenlik ve Bakım’a tıklayın.

Güvenlik ve Bakım’da, ‘Bakım’ı seçin.

Şimdi, Otomatik Bakım altında ‘Bakımı durdur’a tıklayın.

Sisteminize indirilen herhangi bir güncelleme şimdi yüklenmeyecektir. Ancak, Windows’un güncellemeleri algılamasını ve indirmesini engellemeyecektir. Güncellemeleri indirmek istemiyorsanız, ayarları değiştirmeniz gerekir.

Windows 10 Güncellemelerini Durdurun

Başlat Menüsünde ‘Hizmetler’i arayın, üzerine sağ tıklayın ve’ Yönetici olarak çalıştır’ı seçin.

Hizmetler penceresinde, kaydırın ve ‘Windows Update’i arayın, üzerine sağ tıklayın ve ardından menüden’ Durdur’u seçin.

Windows Update, Windows güncellemelerini otomatik olarak algılar, indirir ve yükler. Durdurarak, Windows’un artık güncellemeleri otomatik olarak indirip yüklememesini sağladınız.

İhtiyaç duyulursa, aynı işlemi izleyerek yukarıda yapılan değişikliklerden herhangi birini geri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Update Apps from Microsoft Store on Windows

Microsoft Mağazasından Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Bilgisayarınızın güvende kalmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için Microsoft Store uygulamalarınızı ve oyunlarınızı nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir