İPhone XS ve XS Max OLED Ekranın Neden Olduğu Göz Yorgunluğu ve Baş Ağrısını Azaltma

İPhone XS ve XS Max OLED ekran, bir akıllı telefonda bugüne kadarki en iyi ekran, ancak bazı kullanıcılar için OLED ekran iPhone XS Max kullanırken göz yorgunluğuna ve hatta baş ağrısına neden olduğu için gözleriniz için iyi olmayabilir.

Göz yorgunluğu, teknoloji üreticilerinin ekranı her zaman daha parlak tutmak için OLED ekranlarda kullandığı Darbe Genişliği Modülasyonu (PWM) nedeniyle meydana gelir. PWM, bir kameranın altına koyduğunuzda iPhone’unuzun ekranında görünen titremedir. İPhone XS’nizin PWM’siz bir şekilde görünmesini sağlamak için, onu ekranın titremeyeceği bir parlaklık düzeyinde tutmanız gerekir. Ancak bu parlaklık seviyesi, karanlık ortamlarda zaten gözlerinizi zorlayabilir.

Yani yapabileceğiniz şey, Ekran Kolaylıkları altındaki Beyaz Noktayı Azalt seçeneğini etkinleştirerek parlak renklerin yoğunluğunu azaltmak için iPhone’unuzun Ekran Kolaylıkları özelliğini kullanmaktır.

Aşağıda, iPhone XS ve XS Max ekranınızdan göz yorgunluğunu ve baş ağrısını durdurmak için izlemeniz gereken net bir dizi talimat verilmiştir.

  1. İPhone XS parlaklığınızı% 45 veya üstüne ayarlayın.

    Denetim Merkezi’ni açmak ve parlaklık kaydırıcı kutusunu neredeyse yarıya kadar doldurmak için ekranın sağ üst kenarından aşağı doğru kaydırın.

  2. Beyaz Noktayı Azalt özelliğini etkinleştirin

    Ayarlar »Genel» Erişilebilirlik »Kolaylıkları Göster seçeneğine gidin ve” Beyaz Noktayı Azalt “geçişini Açın. Ardından, parlak renklerin yoğunluğunu% 85 ile% 100 arasında bir değere ayarlayan kaydırıcıyı kullanın. Bu, iPhone XS’nizin PWM’siz ekranını sağlar ve böylece karanlık ortamlarda göz yorgunluğunu azaltır.

  3. Beyaz Noktayı Azaltmak için Erişilebilirlik Kısayolunu Ayarlayın

    Ayarlar »Genel» Erişilebilirlik »seçeneğine geri dönün. Tamamen aşağı kaydırın ve ” Erişilebilirlik Kısayolu “na dokunun. Ardından sonraki ekranda Beyaz Noktayı Azalt seçeneğini işaretleyin. Bu şekilde, karanlık bir ortamdayken, “Beyaz Noktayı Azalt” özelliğini Açmak / Kapatmak için Yan (Güç) düğmesine hızlıca basabilirsiniz.

Bu kadar.

Check Also

Dinamik Ada Afişi Yerine iPhone 14 Pro’da Gelen Aramalar İçin Tam Ekran Nasıl Alınır

Aramaları küçük bir başlıkta almaktan hoşlanmıyorsanız, bunun yerine tam ekran aramaları tercih edin. İnsanlar Apple’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.