Windows 10'da Programlar Nasıl Uykuya Alınır

Bir sistem üzerinde çalışırken, birçok program arka planda çalışmaya devam ederek sistemi yavaşlatır ve pili boşaltır. Bu programlar eldeki işle ilgili olmayabilir, ancak diğer görevlerin yanı sıra güncellemek ve bildirimler göndermek için işlev görmeye devam edebilir.

Basit bir seçenek programı kaldırmak olabilir, ancak bir gün ihtiyaçları ortaya çıkabilir. Windows 10 size programları uyku moduna geçirme seçeneği sunar. İstediğiniz kadar programı seçip uyku moduna geçirebilir, böylece pil ömrünü ve sistem hızını artırabilirsiniz.

Programları Uyutmak

Görev Çubuğunun sol köşesindeki Windows simgesine sağ tıklayın ve ‘Ayarlar’ı seçin.

Sistem ayarlarında, ‘Gizlilik’e tıklayın.

Gizlilik ayarlarında, ‘Arka plan uygulamaları’nı bulana kadar aşağı kaydırın ve ardından üzerine tıklayın.

Burada, tüm arka plan uygulamalarını yerleştirebilir veya uyumak için ayrı programları seçebilirsiniz. Tüm arka plan uygulamalarını uyku moduna geçirmek için, pencerenin üst kısmındaki açma-kapama düğmesine tıklayın. Tek bir uygulamayı uyku moduna almak için, uyku moduna geçirmek istediğiniz uygulamanın önündeki açma-kapama düğmesine tıklayın.

İlginizi Çekebilir!

How to Change Account Password Using Powershell on Windows 11

Windows 11’de Powershell Kullanarak Hesap Parolası Nasıl Değiştirilir?

PowerShell kullanarak Windows 11'de yerel hesabınızın parolasını nasıl sıfırlayacağınızı veya değiştireceğinizi öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir