Instagram ve Facebook Hesapları Nasıl Dondurulur

Sosyal Medya, paradokslar için bir demleme alanıdır. İnanılmaz derecede harika ve yine de çok zehirli olabilir. Arada sırada ruh sağlığınızı iyileştirmek için biraz ara vermeye ihtiyaç duymak bazen kaçınılmaz hale gelir.

Son zamanlarda, insanlar da bir günlüğüne Facebook veya Instagram’da donma yaşıyor. Dondurma, şirketin yanlış bilgi ve nefret söyleminin yayılmasına karşı harekete geçmeyen politikalarını protesto etmektir. Siz de hareketi desteklemek için Instagram ve Facebook hesaplarınızı devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu geçici olarak yapabilirsiniz.

Hem Facebook hem de Instagram hesaplarınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir ve istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Yani ister kısa bir ara vermek isteyin ister harekete katılmak isteyin, bu yazımızda hesaplarınızı geçici olarak nasıl dondurabileceğinize değineceğiz.

Instagram Hesabınızı Dondurmak

Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak için instagram.com’da telefonunuzdan veya bilgisayarınızın tarayıcısından hesabınıza giriş yapın.

Not: Hesabınızı Instagram uygulamasından geçici olarak devre dışı bırakamazsınız; Instagram’ı tarayıcıdan kullanmanız gerekiyor.

Ekranın sağ üst köşesindeki “Profil resmi” simgesine tıklayın ve menüden “Profil” i seçin.

 

Ardından, ‘Profili Düzenle’ seçeneğine tıklayın.

Profil bilgileriniz açılacaktır. Aşağıya doğru kaydırın ve ‘Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak’ düğmesine tıklayın.

Hesabınızı devre dışı bırakma ekranı görünecektir. Açılır menüden hesabınızı devre dışı bırakmak için bir neden seçin ve şifrenizi girin. Her iki adımı da tamamlar tamamlamaz, ‘Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’ düğmesi tıklanabilir hale gelecektir; İşlemi bitirmek için üzerine tıklayın.

İstediğiniz zaman Instagram’da oturum açarak hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Facebook Hesabınızın Dondurulması

Facebook hesabınızı tarayıcıdan veya uygulamadan devre dışı bırakabilirsiniz. Uygulamada, ekranınızın altındaki ‘Hamburger Menüsü’ simgesine (üç üst üste çizgi) dokunun.

Aşağı kaydırın ve ‘Ayarlar ve Gizlilik’ seçeneğine dokunun. Altında birkaç seçenek genişleyecek; onlardan ‘Ayarlar’ı seçin.

Ayarlarda, ‘Facebook Bilgileriniz’ bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın. Ardından, ‘Hesap sahipliği ve kontrolü’ seçeneğine dokunun.

Hesap sahipliği ve kontrol ayarlarından ‘Devre dışı bırakma ve silme’ seçeneğine dokunun.

Varsayılan olarak ‘Hesabı devre dışı bırak’ seçeneği seçilmelidir. Diğer ‘Hesabı sil’ seçeneğinin seçilmesi hesabınızı kalıcı olarak siler. Ardından, ‘Hesap Devre Dışı Bırakmaya Devam Et’e dokunun.

Devam etmek için şifrenizi girin ve hesabınızı devre dışı bırakmak için ekrandaki talimatları izleyin. Facebook hesabınızda oturum açarak veya başka bir hizmette oturum açmak için istediğiniz zaman hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Not: Facebook hesabının devre dışı bırakılması Messenger’ınızı devre dışı bırakmaz. Ayrı olarak devre dışı bırakmadığınız sürece, kullanıcılar yine de Messenger’da sizi arayabilir ve mesaj gönderebilir.

Instagram ve Facebook hesaplarınızı geçici olarak devre dışı bırakmak, sosyal medyanın bazen dönüşebileceği çılgınlıktan kurtulmanızı sağlar. Hesabınızı kalıcı olarak silmenin istediğiniz bir şey olup olmadığını bilmediğinizde harika bir alternatiftir.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir