İPhone'daki Uygulama Kitaplığına Doğrudan Yeni Uygulamalar Nasıl Eklenir

Yeni uygulama indirmelerinin Ana ekran Estetiğinizi bozmasına izin vermeyin!

Uygulama Kitaplığı, iOS 14’e gelen en önemli değişikliklerden biridir. Uygulamalarınızı sizin için düzenler ve hatta cihaz üzerindeki zekayı kullanarak zaman, konum, aktivite vb. Gibi çeşitli kullanım faktörlerine göre kişiselleştirilmiş öneriler sunar.

En büyük avantajlarından biri, Ana ekran sayfalarını düşürme ve telefonlarımızdaki sürekli artan uygulamalardan kaynaklanabilecek karmaşayı azaltma işlevselliği olmalıdır. Dürüst olalım, çünkü çoğumuz Ana ekranımızın en fazla yalnızca birinci veya ikinci sayfasını düzenleriz ve ondan sonra uygulamalar hiçbir kafiye veya sebep olmadan bir araya getirilir.

Ancak istenmeyen ekranlardan kurtulmak, ancak eklenen yeni ekranlarda herhangi bir kontrol yoksa bu kadar uzun sürebilir. Ve yeni bir uygulamayı her indirdiğinizde, ya öncekilerde yer yoksa yeni bir ekran ekler ya da düzenli bir şekilde düzenlenmiş mevcut ekranlarınızı bozar. Bu, yoldaki büyük bir karışıklık, ama olması gerekmiyor.

Ana ekran yerine Uygulama Kitaplığına yeni uygulamalar eklemeyi seçebilir ve sorunlarınızın ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Ve yeni uygulamaları bulmak oldukça kolay olacak, ‘Son Eklenenler’ bölümü her zaman size rehberlik edecek.

Yeni uygulamaların yalnızca Uygulama Kitaplığına indirildiğinden emin olmak için iPhone ‘Ayarlar’a gidin ve’ Ana Ekran ‘seçeneğine dokunun.

Ardından, ‘Yeni Uygulama İndirmeleri’ bölümünün altında, seçmek için ‘Yalnızca Uygulama Kitaplığı’ seçeneğine dokunun.

Ve hepsi bu kadar! Tek bir dokunuşla hiçbir şey mükemmel organize edilmiş Ana ekranlarınızla bir daha asla karışmayacak. Ayarı istediğiniz zaman eski haline getirebilirsiniz, ancak bir kez tadına baktığınızda, isteyeceğinizden emin değiliz.

Check Also

Dinamik Ada Afişi Yerine iPhone 14 Pro’da Gelen Aramalar İçin Tam Ekran Nasıl Alınır

Aramaları küçük bir başlıkta almaktan hoşlanmıyorsanız, bunun yerine tam ekran aramaları tercih edin. İnsanlar Apple’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir